Sport.pl

Diamentowa Liga przenosi się do Londynu. Startują Kszczot i Urbanek

Adam Kszczot i Robert Urbanek będą mieli okazję na zdobycie kolejnych punktów w Diamentowej Lidze. Lekkoatleci z Łódzkiego w piątek i sobotę wystartują w Londynie
Londyński mityng jest jednym z nielicznych w Diamentowej Lidze, który odbywa się przez dwa dni. Już w piątek szansę na zwycięstwo będzie miał Robert Urbanek z MKS Aleksandrów Łódzki. Świeżo upieczony wicemistrz Polski w rzucie dyskiem będzie chciał udowodnić, że jest w dobrej formie, choć jego wynik może być uzależniony od trudów ostatniego obozu. Jego rywalami w drodze po zwycięstwo będą Piotr Małachowski i reprezentant Indii Vikas Gowda. Konkurs rozpocznie się w piątek o godz. 20.10 czasu polskiego.

W sobotę zaś w biegu na 800 metrów wystartuje Adam Kszczot z RKS Łódź. To z kolei zawodnik, który kilka dni temu wywalczył tytuł mistrza Polski. Podopieczny Zbigniewa Króla jest w znakomitej formie, a jego ostatni wynik z Diamentowej Ligi z Monako był tylko o 0,15 s gorszy od rekordu życiowego. Kszczot otwarcie zapowiada, że w tym sezonie chce pobić życiówkę, rekord Polski, a także pobiec poniżej 1:43 min. Niewykluczone, że dokona tego już w Londynie, a jego rywalami będą m.in. Kenijczyk David Rudisha, Francuz Pierre-Ambroise Bosse czy Botswańczyk Nijel Amos. Wyścig rozpocznie się o godz. 17.23 czasu polskiego.

Więcej o: