Diamentowa Liga. Dobre wyniki Kszczota i Urbanka w Londynie

W piątek i sobotę w Londynie odbył się kolejny mityng Diamentowej Ligi. Dobrze zaprezentowali się reprezentanci Łódzkiego: Adam Kszczot i Robert Urbanek
Jako pierwszy w Londynie zaprezentował się Urbanek, który jest dyskobolem MKS Aleksandrów Łódzki. Zawodnicy nie mieli sprzyjających warunków do startu, bowiem w piątkowy wieczór w stolicy Wielkiej Brytanii padało. Ostatecznie Urbanek zakończył zawody na drugim miejscu z wynikiem 64,47 m. Wygrał Belg Philip Milanov z rezultatem 65,14 m. Piotr Małachowski był czwarty (63,83 m).- 64,47 to dobra odległość jak na takie warunki, tym bardziej że ostatnio ciężko trenuję i dysk nie lata daleko. Jest się z czego cieszyć - podsumował Urbanek.

W sobotę wystartował zaś Kszczot. Biegacz RKS Łódź na 800 metrów jest ostatnio w znakomitej formie i chciał to pokazać także na dawnym stadionie olimpijskim w Londynie. Kszczot na metę po świetnej końcówce przybiegł jako trzeci z czasem 1:44.85. Wygrał Botswańczyk Nijel Amos (1:44.57), który o 0,1 s wyprzedził Davida Rudishę z RPA.

Urbanek w całym cyklu Diamentowej Ligi wciąż jest drugi z 10 pkt. Wyprzedza go Małachowski (13 diamentów). Bieg na 800 metrów z Londynu nie był wliczany do cyklu.