Rugbiści Budowlanych Łódź wracają do treningów

W środę o godz. 18 rugbiści Master Pharm Budowlanych Łódź zaczynają przygotowania do nowego sezonu. Cel odzyskanie tytułu mistrza Polski.
W poprzednim sezonie podopieczni trenera Przemysława Szyburskiego musieli zadowolić się srebrnym medalem. W finale ekstraklasy na Narodowym Stadionie Rugby przegrali z Arką Gdynia 19:24. - W nowym sezonie tytuł wróci do Łodzi - deklaruje Mirosław Żórawski, dyrektor sportowy Budowlanych.

W osiągnięciu tego celu pomóc ma wzmocnienie zespołu oraz włączenie do drużyny najbardziej utalentowanych zawodników klubu. - Na razie trudno mówić o konkretnych nazwiskach, ale jeżeli myślimy o złocie - a myślimy - to wzmocnienie kadry będzie konieczne - przyznaje Przemysław Szyburski, trener srebrnych medalistów.

Dziś o godz. 18 łodzianie spotkają się na zajęciach na stadionie przy ul. Milionowej, który podobnie jak w ostatnim sezonie, będzie bazą treningową wicemistrzów Polski. - Mamy tam doskonale warunki do treningu i odnowy biologicznej. Dlatego przed startem ligi nie planujemy zgrupowania, choć nie można wykluczyć dwu- lub trzydniowych konsultacji - uzupełnia szkoleniowiec. Dodaje, że żaden zawodnik po sezonie nie zgłosił chęci odejścia z klubu, dlatego należy się spodziewać, że na inauguracyjnych zajęciach będzie prawie 30 rugbistów.

Pierwsza kolejka ekstraklasy rozegrana zostanie 23 sierpnia. Do rozgrywek nie przystąpi Juvenia Kraków, która w nowym sezonie chce występować w I lidze. Nie wiadomo, jak będzie wyglądał terminarz rozgrywek, ale łódzcy działacze chcieliby, aby na inaugurację ligi zespół Master Pharm Budowlani zagrał na nowym stadionie przy al. Unii właśnie z Arką Gdynia. - Staramy się, aby tak się stało - potwierdza Żórawski. - Mam nadzieję, że związek i rywale pójdą nam na rękę i w tym terminie dojdzie do rewanżu za finał mistrzostw Polski.

Wcześniej, bo już w najbliższą niedzielę, łódzcy rugbiści wystąpią w turniej towarzyskim na plaży w... Manufakturze. - W kraju zawody na plaży mają już nawet rangę mistrzostw Polski. Corocznie rozgrywane są w Sopocie, lecz Budowlani do tej pory nie brali w nich udziału - mówi dyrektor sportowy. - Turniej w Manufakturze to w pewnym sensie dla nas zabawa, ale też przetarcie przed czekającym nas trudnym sezonem. Turniej rozegrany zostanie na boisku o wymiarach 50 na 35 metrów. Każda z ośmiu uczestniczących w nim drużyn będzie składać się z pięciu zawodników plus tylu samo rezerwowych, a zmiany będą hokejowe. Gra się specjalną piłką. Początek turnieju o godz. 15.