Nowy sezon Centralnej Ligi Juniorów. Zagrają ŁKS, SMS i GKS Bełchatów

W sobotę startuje Centralna Liga Juniorów. W grupie wschodniej będą rywalizować trzy zespoły z Łódzkiego
Dość krótkie wakacje mieli w tym roku młodzi piłkarze grający w Centralnej Lidze Juniorów. Pod koniec czerwca juniorzy Legii Warszawa dwukrotnie pokonali Lecha Poznań (3:0 i 3:2) i zostali mistrzem Polski, a już 1 sierpnia rozpoczyna się nowy sezon. W 16-zespołowej grupie wschodniej CLJ będą rywalizować trzy drużyny z Łódzkiego. To ŁKS, GKS Bełchatów i SMS Łódź, który jest beniaminkiem rozgrywek.

Juniorzy ŁKS przed sezonem byli na obozie przygotowawczym w Rybniku, w czasie którego rozegrali sparingi z Odrą Wodzisław i Górnikiem Zabrze, z którym zremisowali 2:2. - W kadrze mamy ponad 30 zawodników, gdyż część jako rezerwy pierwszej drużyny będzie występować w łódzkiej klasie B - informuje Marcin Pyrdoł, trener ełkaesiaków. W drużynie z al. Unii będzie występował także m.in. Mateusz Koszek, testowany ostatnio w pierwszym zespole łodzian.

Ełkaesiacy rozgrywki zainaugurują sobotnim meczem wyjazdowym z Płomieniem Ełk. Tego samego dnia, ale na własnym stadionie (o godz. 13) zagrają juniorzy SMS Łódź, których rywalem będzie Motor Lublin. W niedzielę za to pierwsze spotkanie rozegrają juniorzy GKS Bełchatów, których czeka wyjazd do Stali Mielec.