Kamil Majchrzak rozegrał drugi mecz w niemieckiej Bundeslidze

Kamil Majchrzak z Piotrkowa Trybunalskiego rozegrał drugi mecz w niemieckiej Bundeslidze tenisowej. Jego zespół pokonał Rochusclub Düsseldorf 5:1
19-letni Majchrzak jest zawodnikiem MKT, ale poza granicami kraju może grać także w innych zespołach. Utalentowany tenisista dostał szansę występów w niemieckim Badwerk Gladbacher HTC. - To świetna sprawa, bo to wyjazd na jeden dzień, nie gra się trzeciego seta, a samolot leci godzinę. Przy tym Kamil może zebrać bezcenne doświadczenie, bo z tak silnymi zawodnikami, ze względu na swój ranking ATP, na razie nie zagra - tłumaczył Łódź.sport.pl Jakub Ulczyński, trener młodego zawodnika.

W pierwszym meczu Majchrzak miał okazję gry m.in. z Pablo Cuevasem, czyli czołowym zawodnikiem światowego rankingu. Jego zespół przegrał jednak z Kurhaus Lambertz Aachen. Tenisiści Badwerk Gladbacher HTC lepiej zaprezentowali się u siebie w kolejnym spotkaniu z Rochusclub Düsseldorf. Majchrzak wspólnie z kolegami wygrali mecz 5:1. Co ciekawe, tenisista z Piotrkowa dołożył cegiełkę do triumfu, bowiem pokonał Maximiliana Dinslakena 7:5, 7:6.

Najbliższymi planami startowymi Majchrzaka są turnieje z cyklu Challenger w Czechach oraz krajowe rangi Futures.

Więcej o: