Master Pharm Budowlani Łódź - Arka Gdynia. Pierwszy mecz rugby na al. Unii

Rugbistów Master Pharm Budowlani Łódź czeka wyjątkowy mecz. W sobotę w roli gospodarza zagrają nie tylko z mistrzem Polski, ale na nowym także stadionie przy al. Unii.
Od początku budowy obiektu przy al. Unii było wiadomo, że na nowym stadionie miejskim swoje mecze będą rozgrywać piłkarze ŁKS i rugbiści Budowlanych. Ci pierwsi na początku sierpnia spotkaniem towarzyskim z Pogonią Lwów uroczyście otworzyli stadion. Teraz przyszła pora na rugbistów Budowlanych.

W sobotę na obiekcie przy ul. Unii rozegrany zostanie mecz ekstraligi, w którym wicemistrzowie Polski zmierzą się z Arką Gdynia, mistrzem Polski. To czwarty obiekt, po stadionach przy ul. Górniczej, al. Piłsudskiego i ul. Milionowej, na którym rugbiści zagrają w Łodzi. - Ale najlepszy - twierdzi Mirosław Żórawski, dyrektor sportowy Budowlanych. - Murawa nie jest twarda, a trawa nieco dłuższa niż na piłkarskich obiektach, co będzie zawodnikom ułatwiało grę.

Spotkanie z Arką będzie rewanżem za niedawno przegrany finał. Wówczas gdynianie zwyciężyli 24:19. - Czas przerwać fatalna passę, dlatego w sobotnie popołudnie kibice zobaczą nie tylko historyczny mecz, ale będą świadkami rewanżu za ostatni finał - tak spotkanie reklamuje Przemysław Szyburski, trener łódzkich rugbistów.

W przygotowaniach do hitu łodzianom pomagał trener Blikkies Groenewald, który prowadził m.in. reprezentacje RPA i Rosji. W czwartek Budowlani po raz pierwszy trenowali przy al. Unii. Na boisku wymalowano już linie do rugby, a zamiast piłkarskich bramek postawiono słupy.

Działacze łódzkiego klubu zapowiadają, że celem drużyny w tym sezonie będzie mistrzostwo Polski. Mają w tym pomóc trzej nowi zawodnicy: reprezentant Algierii Nadir Boukhalov, który wcześniej grał także w lidze francuskiej. Ukrainiec Witalij Kramarenko, także reprezentant swojego kraju, zaś Robert Bosiacki, występuje w kadrze Polski rugby 7.

W inaugurującym sezon spotkaniu ze Skrą Warszawa, wygranym 26:12, z dobrej strony także pokazał się Paweł Stępień.

Tymczasem Arka nie zamierza wcale oddawać tytułu mistrzowskiego. Przypominamy, że w poprzednim sezonie przegrała zaledwie jeden z 19 meczów, zaś w pierwszej kolejce rozbiła Posnanię 60:5.

Organizatorem sobotniego meczu jest spółka Miejska Arena Kultury i Sportu, która przygotowała dla fanów trzy tysiące biletów w cenie 5, 10 i 15 zł. MAKiS zapewnia, że jeśli chętnych będzie więcej, nikt od kasy nie odejdzie bez wejściówki. Sprzedaż rozpocznie się o godz. 15.

Dyrektor Budowlanych zapowiada, że wicemistrzowie Polski planują rozegrać na nowym obiekcie trzy mecze. - We wrześniu czekają nas jeszcze pojedynki z Posnanią i Lechią Gdańsk. Po nich podejmiemy decyzję, czy będzie to nasz stały obiekt - dodaje Żórawski.

Master Pharm Budowlani - Arka Gdynia, sobota, godz. 17