Łyżwiarskie wyścigi Zbigniewa Bródki pokaże Telewizja Polska

Telewizja Polska podpisała nową umowę na transmisję zawodów w łyżwiarstwie szybkim i short-tracku. Tym samym to na kanałach TVP będzie można oglądać zmagania Zbigniewa Bródki, mistrza olimpijskiego z Soczi
- Zdobyte medale w igrzyskach w Vancouver i Soczi świadczą, że dyscyplina z każdym rokiem się rozwija - mówił na ostatnim posiedzeniu zarządu Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego Jarosław Idzi, sekretarz programu TVP Sport.

Telewizja Polska nabyła prawa transmisji na najbliższe cztery sezony. Oznacza to, że Bródkę i innych reprezentantów będzie można oglądać w TVP od 2015 do 2019 roku. W pakiecie są także mistrzostwa Europy, mistrzostwa świata w wieloboju, mistrzostwa świata na dystansach, mistrzostwa świata w sprincie i Puchar Świata. - Z łyżwiarstwem szybkim mam same dobre doświadczenia i wspomnienia. Studiowałem i współpracowałem z wieloma fantastycznymi ludźmi. Dobrze czuję się w tym środowisku. Ze swojej strony TVP zapewnia fachową, na najwyższym światowym poziomie obsługę. Wozy transmisyjne TVP są gotowe do pracy - zakończył Jarosław Idzi.

- Jestem przekonany, że będzie to okres bardzo owocnej pracy i w najbliższych czterech latach Telewizja Polska będzie miała okazję do prezentowania wielkich sukcesów panczenistów w biało-czerwonych strojach - powiedział prezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego Kazimierz Kowalczyk.