ŁKS wiceliderem tabeli. W meczu na szczycie Sokół lepszy od Pelikana

Piłkarze Sokoła Aleksandrów po wygranej z Pelikanem Łowicz zachowali pozycję lidera. ŁKS jest już drugi.
Na pożegnanie starego stadionu piłkarze ŁKS z kolei wygrali ze Startem Otwock. O zwycięstwie przesądził rzut karny, który wykorzystał Adam Patora.

ŁKS - Start Otwock 1:0 (0:0)

Gol: Patora (80., karny).

ŁKS: Kołba - Placek, Ślęzak, Salski, Cibulskas - Ostalczyk, Bryzek (69. Dynel), Cichowlas, Golański (62. Serwaciński), Sarafiński (85. Terentiew) - Patora (98. Zimoń).

W najbliższej kolejce - 18 września o godz. 16.30 - ŁKS zagra na wyjeździe z Pogonią Grodzisk Mazowiecki, która po wyrównanym meczu pokonała Pilicę Białobrzegi. O wygranej gości przesądziła akcja w 74. minucie, kiedy to podanie Mateusza Glińskiego wykorzystał Mateusz Michalski i zdobył bramkę.

W hicie 7. kolejki Świt Nowy Dwór Mazowiecki zremisował z Polonią Warszawa. Dla obu drużyn to pierwsze po niemal 10 latach spotkanie, bo poprzednie rozegrano, kiedy zespoły walczyły w ekstraklasie. W pierwszej połowie arbiter musiał przerwać nawet spotkanie, bo doszło do zamieszek na trybunach. Po interwencji policji mecz został wznowiony. Spotkanie toczyło się w nerwowej atmosferze, a Polonia uratowała remis w 78. minucie, po rzucie karnym, który wykorzystał Daniel Choroś.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Polonia Warszawa 1:1 (1:0)

Gole: Koziara (4.) - Choroś (78., karny).

Polonia: Kazimierczak - Bochenek, Choroś, Nakrośius, Wybraniec - Kosiec, Kosiorowski (90. Pindor), Pieczara (84. Tomaszewski), Zapaśnik (77. Kluska), Marczak - Obłuski.

Punkty straciła też drużyna Legii II Warszawa w meczu z Oskarem Przysucha, beniaminkiem III ligi. Goście, wzmocnieni zawodnikami pierwszego zespołu, prowadzili 4:1, ale stracili trzy gole. W Przysusze zagrali Arkadiusz Malarz, Jakub Rzeźniczak, Łukasz Broź, Michał Kopczyński, Robert Bartczak, Marek Saganowski, Adam Ryczowski, Arkadiusz Piech i Pablo Dyego. Na meczu był też trener wicemistrzów Polski Henning Berg. Już 23 września ŁKS czeka mecz z rezerwami Legii. Wszystko wskazuje na to, że na stadionie przy al. Unii wystąpi Saganowski.

Oskar Przysucha - Legia II Warszawa 4:4 (1:3)

Gole: Skałbania (1., 88.), Sapieja (58., karny), Kornacki (78.) - Suchanek (2.), Saganowski (16.), Urbański (40., karny), Pablo Dyego (49.).

Legia II: Malarz - Rakowski, Kochański, Rzeźniczak (46. Broź), Najemski - Kopczyński, Urbański, Bartczak (46. Pablo Dyego), Saganowski (46. Piech), Suchanek - Ryczkowski (59. Anczewski).

Pozostałe wyniki i tabela: Ner Poddębice - Broń Radom 0:1 (Kowalski. 23.), Energia Kozienice - Ursus Warszawa 1:2 (Janiszewski. 21. - Serodziński, samobójcza, Ciach. 70.), Błękitni Raciąż - Warta Działoszyn 2:1 (Majkowski. 4., 65. - Marchewka. 4.), Lechia Tomaszów - Warta Sieradz 1:0 (Żytek. 65., karny), Sokół Aleksandrów - Pelikan Łowicz 1:0 (Osowski. 82. karny).