Sport.pl

Master Pharm Budowlani Łódź - Lechia Gdańsk. Wygrać drugi mecz rzędu

Porażka i zwycięstwo - to bilans rugbistów Master Pharm Budowlani Łódź na nowym miejskim stadionie. W niedzielę podopieczni trenera Przemysława Szyburskiego zamierzają poprawić statystyki.
Do tej pory łodzianie na nowym obiekcie przegrali z Arka Gdynia (15:46) i pokonali Posnanię (30:17). W niedzielę ich rywalem będzie Lechia Gdańsk, sensacyjny pogromca mistrza Polski (13:9). Przed gospodarzami więc bardzo trudne zadanie, bo gdańszczanie jako jedyni w lidze mają na koncie komplet punktów. Z kolei Budowlani zajmują dopiero piąte miejsce w tabeli, a do niedzielnego rywala tracą cztery punkty.

Faworytem meczu jest Lechia, ale trener Przemysław Szyburski uważa, że jego drużynę stać na wygraną. Jego zdaniem kluczem do zwycięstwa będzie postawa młyna. - Od tego elementu gry będzie sporo zależało, bo przewaga w młynie dają szanse na skuteczny atak - argumentuje. Swój optymizm szkoleniowiec opiera na tym, że do kadry powracają: Paweł Kotasa, Łukasz Kujawa, Marcin Urbaniak. Szyburski bardzo liczy też na dobrą grę Patryka Reksulaka, młodego reprezentanta Polski.

Dla kibiców przygotowano 2,5 tys. biletów w cenie 20 (VIP), 10 (sektor B3) i 5 zł (ulgowy).

W pozostałych meczach zagrają: Posnania - Orkan Sochaczew, Skra Warszawa - Pogoń Siedlce, Arka Gdynia - Ogniwo Sopot.

Więcej o: