Polsat Boxing Night w sobotę w Atlas Arenie. Adamek vs Saleta: "Będzie wojna"

W sobotę w Atlas Arenie odbędzie się gala Polsat Boxing Night, podczas której w walce wieczoru zmierzą się Tomasz Adamek i Przemysław Saleta.
BOKS. Dla Adamka będzie to już druga duża gala w Atlas Arenie. W 2009 roku "Góral" pokonał w Łodzi Andrzeja Gołotę. Po dwóch przegranych walkach, z Wjaczesławem Hłazkowem oraz Arturem Szpilką, Adamek zdecydował się zakończyć karierę. Brakowało mu jednak sportowych emocji i zgodził się na propozycję walki z Saletą. - W walce ze Szpilką nie byłem sobą i dlatego byłem na siebie zły - mówi Adamek. - Nie chcę, by kibice zapamiętali Adamka, który nie walczy, nie zadaje ciosów. Postanowiłem wrócić po wielu namowach. Jestem zdrowy, a w sobotnią noc pokażę kibicom, że potrafię i mogę jeszcze walczyć.

Ale zaznacza: - Jeśli przegram, będę musiał odejść. Dałem sobie jeszcze jedną szansę i czas pokaże, czy powinienem kontynuować karierę. Ale jeśli w sobotę wykorzystam swoje atuty, czyli szybkość i determinację, i wygram, to kibice będą mogli zobaczyć mnie jeszcze w ringu.

Obaj pięściarze zaznaczają, że nie są skłóceni, jak sugerowały media. - Boks jest sportem dżentelmenów i nie ma sensu wnosić do ringu osobistych emocji - mówi Saleta. - Trzeba dać z siebie wszystko, bo tego chcą kibice, którzy płacą za bilety. Oni chcą potu, krwi i zostawionego zdrowia w ringu.

Pojedynek Adamka z Saletą to niejedyna walka podczas sobotniej gali. Bardzo ciekawie zapowiada się starcie Ewy Brodnickiej z Ewą Piątkowską. Panie były kiedyś przyjaciółkami, ale teraz nie pałają do siebie sympatią. Co ciekawe, obie są na razie niepokonane w zawodowym ringu. - Byłoby śmieszne, jakbyśmy po tylu wypowiedzianych słowach wyszły do ringu i kiepsko walczyły - mówi Brodnicka. - Jak nie będzie wojny, to ta walka dużo straci.

W piątek w Atlas Arenie zaplanowano oficjalne ważenie gali (godz. 15). Wstęp na imprezę jest wolny. Sama gala (pełna karta walk na www.polsatsport.pl) rozpocznie się w sobotę o godz. 19. Telewidzowie mogą wykupić dostęp w pay-per-view.