Polsat Boxing Night. Zaiskrzyło między Maciejem Miszkiniem a Tomaszem Gargulą: "Nie biorę tego na swoje sumienie"

Konfliktu pomiędzy Przemysławem Saletą a Tomaszem Adamkiem, czyli głównych bohaterów sobotniej gali Polsat Boxing Night w Atlas Arenie, nie ma. Zaiskrzyło za to pomiędzy Maciejem Miszkiniem a Tomaszem Gargulą
Wydawało się, że do momentu walki obaj pięściarze nie będą się prowokować, ale nie wytrzymali. W ostatnim czasie Gargula poinformował, że jest chory, co nie pomaga mu w przygotowaniach do walki. Miszkiń odebrał to jako strach rywala i wydał odpowiednie oświadczenie, w którym opisuje także m.in. zmiany w wadze i rękawicach. Gargula o swoich problemach opowiedział także na konferencji prasowej przed walką. - Z moim zdrowiem nie jest do końca dobrze, ale podjąłem rywalizację i będę boksował - mówi. - Przygotowuję się sam, bez żadnego sztabu medycznego. Konsultowałem się jedynie z lekarzem, mogę pokazać wyniki. Zarzucono mi, że się boję swojego rywala. W pełni zdrowia mogę wyjść do ringu z każdym, bo nikogo się nie boję. Zdrowie stawiam jednak wysoko, bo co mojej rodzinie z męża, który potem będzie kaleką. To jest zawodowy boks, tu się mocno bije. Z ringu można wyjść z mocnym uszczerbkiem na zdrowiu.

Wypowiedź swojego przeciwnika przerwał Miszkiń, który wprost spytał swojego rywala, czy jest gotowy na sobotnią galę. - Powiedz, czy masz ochotę wyjść do ringu. Nie jesteś moim wrogiem, ale odpowiedz mi na to pytanie. Jeśli nie, to poproszę organizatorów o zastępstwo. W sobotę nie będzie już taryfy ulgowej - powiedział Miszkiń.

- Powiem ci wprost, że nie mam wyboru... - odparł Gargula, co znów przerwał mu Miszkiń.

- Chcesz walczyć czy nie? - zapytał.

- Będę z tobą walczył, ale nie jestem do końca zdrowy. Jasne, chłopaku, że chcę walczyć - powiedział Gargula.

- Jeśli mu to wystarczy, to nie biorę na swoje sumienie tego, co się stanie w sobotę - odpowiedział Miszkiń.

Gala Polsat Boxing Night już w sobotę w Atlas Arenie (początek o godz. 19). W piątek odbędzie się darmowe dla kibiców ważenie w łódzkiej hali (godz. 15).