Sport.pl

Orkan Sochaczew - Master Pharm Budowlani Łódź. Łatwy rywal z Sochaczewa

W niedzielę rugbistów Master Pharm Budowlani Łódź bardziej czeka trening w Sochaczewie, niż trudna walka o ligowe punkty z Orkanem.
Rugbiści Budowlanych prezentują ostatnio iście kameleonową formę. W niedawnym spotkaniu z Lechią Gdańsk zagrali bardzo poprawnie pierwszą połowę, a kilka dni później w meczu z Pogonią Siedlce rozegrali dobrą drugą połowę. W niedzielę podopieczni trenera Przemysława Szyburskiego będą mogli nieco poprawić nastroje w Sochaczewie, gdzie zmierzą się z Orkanem, który do tej pory tylko wygrał z Posnanią Poznań 26:25. W poprzedniej kolejce Orkan przegrał w Gdyni z Arką 7:124, a wszystkie punkty dla zespołu z Sochaczewa zdobył Michał Kępa.

Przypominamy, że przed sezonem działacze Budowlanych zapowiadali, że drużyna ma wrócić na najwyższy stopień podium mistrzostw Polski. Na razie do realizacji celu daleka jest droga, bo dopiero to 7. kolejka spotkań I rundy, ale szanse na osiągnięcie celu nieco wzrosły. Łodzianie po wygranej z Pogonią bowiem awansowali na czwarte miejsce w tabeli, które gwarantuje w następnej fazie rozgrywek walkę o medale mistrzostw Polski. W niedzielę (początek o godz. 14) łodzianie staną przed szansą potwierdzenia, że ostatnia wygrana nie była przypadkiem, a co ważne, patrząc na ostatnie wyniki rywali, będzie spora szansa na zdobycie dodatkowego bonusa za cztery przyłożenia. Wszystko wskazuje na to, że trener Szyburski nie będzie zmuszony pojawić się na boisku, aby wziąć na siebie główny ciężar gry w drugiej linii młyna.

W pozostałych meczach zagrają: Ogniwo Sopot - Posnania, Pogoń Siedlce - Lechia Gdańsk, Skra Warszawa - Arka Gdynia.

Więcej o: