Pewne punkty w Piotrkowie, ciekawy mecz w Łodzi, czyli weekend w piłce ręcznej

Anilana gra z Pabianicami, o pierwsze punkty powalczy ChKS - przed nami V kolejka zmagań w I i II lidze piłki ręcznej mężczyzn.
I liga, grupa A

Od początku sezonu Piotrkowianin wyraźnie dominuje w grupie B I ligi. Wydaje się, że tylko nadmierna pewność siebie i lekceważące podejście do kolejnych rywali mogłoby wpłynąć na ewentualną obniżkę formy lidera. Na razie piotrkowianie wychodzą na mecze skoncentrowani, co daje świetne efekty. Kolejnym rywalem Piotrkowianina będzie Olimp Grodków. Goście w czterech kolejkach zdobyli 4 punkty, kosztem Nielby Wągrowiec i MOSiR Bochnia. W poprzednich dwóch kolejkach grodkowianie ulegli KSZO Ostrowiec Świętokrzyski (24:28) oraz Ostrovii (22:23). W każdym z tych spotkań ekipa z Dolnego Śląska toczyła zacięte boje z mocniejszymi kadrowo zespołami. To powinno być ostrzeżeniem dla podopiecznym Rafała Przybylskiego. Grający najmocniejszym składem gospodarze (z wracającym po kontuzji Sebastianem Iskrą) nie powinni jednak mieć problemów z odniesieniem kolejnego zwycięstwa.

MKS Piotrkowianin - UKS Olimp Grodków

Sobota, g. 18, hala Relax

II liga grupa mazowiecka

Po wygranych z Włókniarzem Konstantynów i ChKS Anilana chce potwierdzić prymat w regionie łódzkim. Pabianiczanie, mimo zerowego dorobku punktowego, mogą być jednak bardziej wymagającym rywalem. W drużynie gości gra wielu doświadczonych zawodników, którzy na koncie mają także występy w Anilanie. W hali przy ulicy Sobolowej doskonale znają Adama Jędraszczyka, aktualnego szkoleniowca Pabiksu, który był zawodnikiem i trenerem łódzkiej ekipy. W poprzednim sezonie Anilana była dwukrotnie lepsza od Pabiksu. We własnej hali rozbiła pabianiczan 33:21, na wyjeździe po bardzo emocjonującej końcówce wygrała 28:26.

Politechnika Anilana Łódź - SPR Pabiks Pabianice

Sobota, 17:30, ul. Sobolowa 1.

Pojedynek zespołów, które w tym sezonie jeszcze nie zdobyły punktów. Przed tygodniem ChKS uległ Anilanie, a AZS AWF przegrał z Włókniarzem Konstantynów. Wydaje się zatem, że sobotni pojedynek wyłoni głównego kandydata do spadku z mazowieckiej II ligi. AZS AWF mimo posiłków z Warszawianki nie wydaje się ekipą mocniejszą niż przed rokiem. To stawia w roli faworyta ChKS, który do Warszawy pojedzie niemal w najmocniejszym składzie (kontuzjowany jest tylko Patryk Laskowski). Przed rokiem łodzianie również byli faworytami w starciu z AZS AWF, jednak niespodziewanie ulegli w stolicy 26:31. Miejmy nadzieję, że ekipa trenera Tomasza Walickiego wyciągnęła z tamtego spotkania wnioski i do Łodzi wróci z pierwszym kompletem punktów.

AZS AWF Warszawa - ChKS Łódź

Sobota, 18

Przed tygodniem w dobrym stylu Włókniarz Konstantynów pokonał AZS AWF Warszawa. W klubie zdają sobie jednak sprawę, że o kolejne punkty będzie bardzo ciężko. W meczach z mocniejszymi kadrowo zespołami, takimi jak AZS UMCS, Włókniarz stoi raczej na straconej pozycji. Pojedynek we własnej hali z mocną ekipą z Lublina będzie okazją do wytrenowania różnych wariantów gry ofensywnej i defensywnej. Pod nieobecność Filipa Jencza, który z powodu kontuzji prawdopodobnie pomagał będzie zespołowi tylko w najważniejszych meczach, siła rażenia Włókniarza w ataku będzie mocno ograniczona. Ekipie trenera Pawła Kraski nie można jednak odmówić ambicji, dlatego wynik pojedynku z AZS UMCS nie jest z góry przesądzony.

AZS UMCS Lublin - Włókniarz Konstantynów

W ostatnich trzech sezonach we własnej hali MKS Wieluń łatwo pokonywał ostrołęczan. Nie inaczej powinno być w sobotę. Przed tygodniem Trójka uległa rewelacyjnemu beniaminkowi z Regimina 29:37, wielunianie zaś wygrali ze Szczypiorniakiem Dąbrowa Białostocka 23:16. Tradycyjnie już liderem drużyny z Ostrołęki jest leworęczny rozgrywający Rafał Niećko, były reprezentant Polski juniorów, który rzuca średnio siedem bramek na mecz. W kadrze MKS jest jednak więcej indywidualności, dlatego zdecydowanym faworytem sobotniego pojedynku będą gospodarze.

MKS Wieluń - Trójka Ostrołęka

Sobota, 18, hala WOSiR