Polska - Szwajcaria 2:3. Porażka na stadionie przy al. Unii

Piłkarze reprezentacji Polski do lat 20 przegrali na stadionie przy al. Unii ze Szwajcarią 2:3. Spotkanie zostało rozegrane w ramach Turnieju Czterech Narodów
Mecz naszej młodzieżowej kadry ze Szwajcarią był pierwszym spotkaniem reprezentacji na nowym stadionie przy al. Unii. Wcześniej na obiekcie grali tylko piłkarze trzecioligowego ŁKS oraz rugbiści Master Pharm Budowlanych. Spotkanie odbyło się w ramach Turnieju Czterech Narodów, w którym grają także Niemcy i Włosi.

Goście byli faworytem meczu, ponieważ są o wiele wyżej sklasyfikowani od Polaków. Zresztą, było to widać na boisku. Prezentowali się lepiej przede wszystkim pod względem technicznym. Dobrze wychodziła im także gra pozycyjna. Mecz nie był jednak ciekawy, aż do 20. minuty, kiedy to świetną zespołową akcją popisali się Szwajcarzy. Rywale umiejętnie wymieniali podania, a w końcu piłkę dostał Anto Grgić. Szwajcar w okolicach 16. metra boiska znalazł sobie kawałek miejsca i świetnym uderzeniem pokonał Mateusza Kuchtę.

Polacy nie pozostali dłużni. Jeszcze przed przerwą wyrównał Michał Nalepa, który oddał bardzo dobry strzał i wyrównał wynik spotkania. Bramka "do szatni" dała Polakom kolejne siły. Zaraz po rozpoczęciu drugiej połowy świetnie lewą stroną pobiegł Karol Angielski i precyzyjnym strzałem dał Polakom prowadzenie. To nie był jednak ostatni gol w spotkaniu. Ponownie do siatki biało-czerwonych trafił Grgić, a wynik spotkania ustalił Nico Elvedi. Tym samym nasza reprezentacja przegrała ze Szwajcarią 2:3.

Polska - Szwajcaria 2:3 (1:1)

Gole: Nalepa (39.), Angielski (46.) - Grgić (20., 60.), Elvedi (80.)

Polska: Kuchta - Niepsuj, Klemenz, Bochniewicz, Stępiński - Zając (46. Arak Ż), Szymonowicz (46. Kubicki), Nalepa, Kort (66. Horoszkiewicz), Smuczyński (64. Stolarski) - Angielski (66. Jagiełło)

Szwajcaria: Baumann - Stettler Ż, Kleiner, Rodrigues, Elvedi - da Costa CZ (2xŻ), Castroman (65. Spielmann), Gazzetta (65. Haas), Karlen (65. Itten), Grgić - Abreu (78. Sierro)