Czy Master Pharm Budowlani Łódź pokonają Arkę Gdynia?

Rugbistów Master Pharm Budowlanych Łódź znów czeka trudny mecz. W sobotę zagrają na wybrzeżu z mistrzem Polski
Podopieczni trenera Przemysława Szyburskiego na inauguracje rundy rewanżowej na stadionie miejskim rozbili Skrę Warszawa 48:5. Dzięki wygranej łodzianie umocnili się na trzecim miejscu w tabeli, a po siedmiu kolejkach mają cztery punkty przewagi nad Pogonią Siedlce. W sobotę o poprawę bilansu punktowego będzie trudno. Rywalem będzie Arka Gdynia, aktualny mistrz Polski, która w ostatniej kolejce rozgromiła na wyjeździe Posnanię 74:8. Gdynianie po tym meczu objęli prowadzenie w tabeli, bo Lechia Gdańsk przełożyła swoje spotkanie z Orkanem Sochaczew na 29 listopada.

Dla podopiecznych trenera Szyburskiego nadchodzą teraz trudne dni, bo zagrać muszą trzy mecze wyjazdowe do końca listopada. W sobotę o godz. 15 zmierzą się z Arką, tydzień później - z Posnanią, a 22 listopada - z Ogniwem Sopot.

W pierwszej rundzie Master Pharm Budowlani przegrali u siebie z Arką 15:46, dlatego trudno teraz być optymistą, skoro atutem gdynian od lat jest boisko ze sztuczną nawierzchnia. Na szczęście w dobrej formie jest Witalij Kramarenko, który w meczu ze Skrą zaliczył trzy przyłożenia, a w sumie ma już dziewięć. Ukrainiec z 45 zdobytymi punktami zajmuje piąte miejsce na liście najskuteczniejszych zawodników ligi. Trener Szyburski jednak przyznaje, że jeżeli jego zawodnicy zagrają dobrze w obronie, to wynik meczu w Gdyni jest sprawą otwartą.

W pozostałych meczach zagrają: Lechia Gdańsk - Skra Warszawa (sobota, 14), Pogoń Siedlce - Posnania (sobota, 14), a spotkanie Ogniwo Sopot - Orkan Sochaczew przełożone zostało na grudzień.