Arka Gdynia - Master Pharm Budowlani Łódź 34:10. Mistrz znów za silny

Rugbiści Master Pharm Budowlanych Łódź prowadzili z Arką Gdynia, ale spotkanie wygrali mistrzowie Polski
W poprzednim sezonie oba zespoły zagrały na Stadionie Narodowym Rugby w finale mistrzostw Polski. Góra byli wtedy rugbiści Arki, którzy wygrali 24:19. W sobotę gdynianie także zwyciężyli, ale tym razem łodzianie napędzili rywalom sporego stracha. Podopieczni trenera Przemysława Szyburskiego po 30 minutach prowadzili 10:6. Najpierw Piotr Karpinski II przyłożył piłkę, a następnie Krystian Pogorzelski zdobył punkty z podwyższenia i rzutu karnego. Niestety, przed przerwą jeszcze Arka nie tylko odrobiła straty, ale objęła prowadzenie 20:10, bo Paweł Dąbrowski i Radosław Rakowski zdobyli punkty z przyłożenia, a niezawodny Dawid Banaszek był bezbłędny z podwyższeń.

W drugiej połowie łodzianie grali poprawnie w obronie, ale przewaga była po stronie Arki. W końcowe minuty były bardzo nerwowe, bo sędziowie przedłużyli spotkanie o pięć minut, a z boiska usunęli dwójkę łodzian: Pawła Stępnia i Bartosza Kościelskiego. Grając przeciwko w 13-nastce łodzian gospodarze zdobyli czwarte przyłożenie, które w doliczonym czasie zaliczył Szymon Sirocki. Przegrana w Gdyni sprawiła, że łodzianie spadli na czwarte miejsce w tabeli. W następnej kolejce Budowlani zagrają na wyjeździe z Posnanią.

Pozostałe wyniki: Pogoń Siedlce - Posnania 57:0, Lechia Gdańsk - Skra Warszawa 80:5. Mecz Ogniwo Sopot - Orkan Sochaczew przełożony został na na grudzień.

Arka Gdynia - Master Pharm Budowlani Łódź 34:10 (20:10)

Arka: Banaszek 14, P. Dąbrowski 5, Szostek 5, Rakowski 5, Sirocki 5.

Master Pharm Budowlani: P. Kapriński II 5, Pogorzelski 5.

"/> Ależ emocje na Narodowym! Polska pokonała Słowenię! Pięć goli!

• Mateusz Morawiecki po meczu odwiedził szatnię reprezentacji Polski i złożył obietnicę Lewandowskiemu Mateusz Morawiecki po meczu odwiedził szatnię reprezentacji Polski i złożył obietnicę Lewandowskiemu