Sukces koszykarzy Polfarmeksu Kutno. Pokonali drużynę z czołówki

Polfarmex kutno niespodziewanie wygrał na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław, które reprezentuje Polskę w europejskich pucharach
Śląsk rozpoczął z Polfarmexem słabo i po chwili przegrywał 0:7. W drugiej kwarcie wrócił do gry, zagrał z większą energią i na przerwę schodzili prowadząc 31:30.

Na początku drugiej połowy coś w grze Śląska się zacięło. Jego zawodnicy długo nie mogli przełamać się w ataku. Przez cztery minuty żaden ich rzut nie znalazł drogi do kosza. W tym czasie Polfarmex zbudował dziewięciopunktową przewagę. W końcówce czwartej kwarty Śląsk zmniejszył straty do trzech "oczek", ale nie był w stanie zrobić nic więcej, bo brakowało mu argumentów w ataku i dokładności. W całym meczu wrocławianie trafili ledwie 19 z 63 rzutów z gry. Polfarmex niczym się nie wyróżnił, miał aż 18 strat, ale mimo to wywiózł do Kutna komplet punktów.

Śląsk Wrocław - Polfarmex Kutno 56:64

Kwarty: 11:17, 20:13, 13:24, 22:21

Śląsk: Williams 19, Jankowski 14, Smith 7, Chanas 6, Sutton 4, Madden 3, N.Kulon 2, Heath 1, Stawiak 0

Polfarmex: Wołoszyn 14, Zyskowski 13, Fraser 10, Parker 10, Johnson 7, Bartosz 4, Jarecki 4, Gabiński 2, Grochowski, Malczyk