Sport.pl

Posnania - Master Pharm Budowlani Łódź. Łodzian czeka spacerek?

Mecz z Posnanią to dla rugbistów Master Pharm Budowlanych Łódź doskonała okazja, aby podreperować ligowe statystyki.
Tylko dwie kolejki zostały do rozegrania w ekstraklasie rugby w tym roku. W sobotę podopiecznych trenera Przemysława Szyburskiego czeka wyjazdowe spotkanie z Posnanią, a 22 listopada - także poza domem - zagrają z Ogniwem Sopot. W poprzedniej serii spotkań Budowlani przegrali na wyjeździe z Arką Gdynia 10:34, co sprawiło, że spadli na czwarte miejsce w tabeli. W pierwszej rundzie łodzianie wprawdzie pokonali u siebie Posnanię (30:17), ale wówczas rywale łatwo skóry nie sprzedali, dlatego trener Szyburski przestrzega teraz przed hurra optymizmem. Do tej pory Posnania jednak wygrała raz, a w ostatniej kolejce została rozbita przez Pogoń Siedlce 0:57.

W sobotę łodzianie będą nieco słabsi, niż w ostatnich meczach, bo zabraknie lidera drużyny Witalija Kramarenko, który pojechał na zgrupowanie reprezentacji Ukrainy. - Mimo jego braku wydaje się, że po naszej stronie będzie więcej personalnych atutów - ocenia Szyburski.

Ostatnio skład łodzian jest bardziej stabilny, dlatego atutem będzie też przewaga zgrania. Trener Szyburski zapowiada, że jego zespół będzie starał się wykorzystać swoje atuty, a jednocześnie niwelował elementy, w których rywal chciałby uzyskać przewagę. Ważna będzie też dyspozycja łódzkiego kopacza (Krystiana Pogorzelskiego - przyp. red.) oraz nasza postawa podczas stałych fragmentów gry - dodaje trener Master Pharm Budowlanych. Spotkanie rozpocznie się o godz. 12.

W pozostałych meczach zagrają: Arka Gdynia - Lechia Gdańsk (sobota, 12), Pogoń Siedlce - Orkan Sochaczew (sobota, 12), Skra Warszawa - Ogniwo Sopot (sobota, 14).

Więcej o: