Atlas Arena. Mistrzostwa świata w superenduro do 2017 roku w Łodzi

W czwartkowy poranek władze miasta i Atlas Areny podpisały z organizatorami mistrzostw świata w superenduro list intencyjny w sprawie organizacji imprezy na najbliższe trzy lata
Superenduro to widowiskowa dyscyplina, która łączy elementy motocrossu i enduro. Zawody odbywają się na specjalnych zamkniętych torach. Na trasie nie brakuje przeszkód wykonanych z opon, drewnianych bali, podkładów kolejowych, głazów czy kamieni. Jedną z największych gwiazd superenduro jest Polak Tadeusz Błażusiak, który na co dzień mieszka w Andorze.

Impreza odbędzie się w Atlas Arenie po raz czwarty. Ostatni raz najlepszych zawodników superenduro łodzianie mogli podziwiać dwa lata temu. - W tym roku impreza będzie wyjątkowa, ponieważ będzie zaliczana dodatkowo do Pucharu Europy - mówi Krzysztof Maciaszczyk, prezes Atlas Areny. - Co roku mamy u siebie imprezę mistrzowską, co nas bardzo cieszy.

Prezes Łódzkiego Klubu Motorowego Marek Brygider cieszy się, że impreza po roku przerwy wraca do Łodzi. - To właśnie tutaj organizowaliśmy pierwszą taką imprezę - mówi. - Podpisaliśmy list intencyjny na najbliższe trzy lata. Jeśli chodzi o niespodzianki, to mamy już przygotowane, ale wolałbym nic nie zdradzać. Mogę tylko powiedzieć, że przyjedzie do nas Rafał Sonik, zwycięzca Dakaru i zaprezentuje swój quad, na którym wygrał ten prestiżowy wyścig.

Jeśli chodzi o tor, to ziemia jest już przygotowana i czeka pod Atlas Areną. - Po raz pierwszy na świecie zastosujemy okrągłe baseny. Zobaczymy jak zawodnicy sobie z tym poradzą - dodaje Brygider.

- Dołożymy wszelkich starań, by imprezę utrzymać w Łodzi także po wspomnianym 2017 roku - to z kolei słowa Tomasza Treli, wiceprezydenta miasta. - To duże wydarzenie sportowe, ale też promocyjne. Atlas Arena zawsze wypełnia się do ostatniego miejsca. Mam nadzieję, że kibice przy okazji zwiedzą nasze miasto.

Trela zdradził też, że planowany nowy stadion żużlowy przy ul. 6 sierpnia ma w przyszłości służyć także organizacji mistrzostw świata w superenduro. - To wszystko komponuje się w jedną całość - mówi wiceprezydent Łodzi. - Na tegoroczne mistrzostwa przeznaczyliśmy 90 tys. złotych. Chcemy, by Łódż kojarzyła się z wydarzeniami sportowymi, także motorowymi. To nadaje kolorytu naszej hali.

Mistrzostwa świata w superenduro w Atlas Arenie odbędą się 5 grudnia.