Zbigniew Bródka kiepsko rozpoczął łyżwiarski sezon

W weekend w kanadyjskim Calgary rozpoczął się sezon łyżwiarski Pucharu Świata. Zbigniew Bródka z UKS Błyskawica Domaniewice nie zaprezentował się najlepiej
Bródka wystartował na swoim koronnym dystansie - 1500 m. To właśnie w takim wyścigu zwyciężył podczas igrzysk olimpijskich w Soczi i wywalczył złoty medal. W Calgary, gdzie zainaugurował nowy sezon, zawodnik UKS Błyskawica Domaniewice nie zaprezentował się dobrze. Polak na metę przyjechał dopiero z 18. czasem (1:46.75) i startu nie zaliczy do udanych. - Nie chcę komentować startu, bo musiałbym użyć niecenzuralnych słów - krótko skwitował Bródka.

Zawodnik wystąpił także w biegu drużynowym. Wspólnie z Konradem Niedźwieckim i Janem Szymańskim wywalczyli czwarte miejsce z rezultatem 3:42.46. Kolejne zawody odbędą się w następny weekend w Salt Lake City. - Liczę na lepszy występ - mówi Bródka.