Ty też możesz zostać sędzią piłkarskim. ŁZPN zaprasza na kurs

Rozpoczęły się zapisy na kurs dla kandydatów na sędziów piłki nożnej. Organizatorem jest Wydział Sędziowski Łódzkiego Związku Piłki Nożnej
Dla uczestników to szansa na szczegółowe poznanie przepisów piłkarskich, uczestnictwo w meczach z zupełnie innej perspektywy, a także możliwość osiągnięcia sukcesów sportowych w roli arbitra piłkarskiego.

Rozpoczęcie kursu zaplanowano na 16 stycznia 2016 roku, a zakończenie na połowę marca. Jednorazowy koszt dla kandydata wynosi 220 zł. Poza samym uczestnictwem w wykładach przyszli sędziowie mają w tej cenie zagwarantowane: książkę z przepisami gry w piłkę nożną, odznakę sędziego, gwizdek, kartki (żółtą i czerwoną), a także wszelkie pomoce naukowe. Zajęcia poprowadzą m.in. arbitrzy szczebla centralnego, a także sędziowie międzynarodowi z WS Łódź, którzy na co dzień sędziują mecze na poziomie T-Mobile Ekstraklasy, pierwszej i drugiej ligi.

Aby wziąć udział w kursie należy wypełnić ankietę oraz oświadczenie, które są dostępne na stronie: www.lzpn.org (wypełnione odesłać na adres e-mail: kurssedziowski2016@gmail.com). Trzeba mieć ukończone 16 lat. Szkolenie zakończy się egzaminami: teoretycznym i sprawnościowym. Szczegółowe informacje można znaleźć w grupie na Facebook'u: www.facebook.com/kurssedziowski2016 oraz na stronie internetowej: www.lzpn.org.