Trudny wyjazd Politechniki Anilany i derby w Pabianicach, czyli weekend w piłce ręcznej

Z meczów, które zostaną rozegrane w weekend w województwie łódzkim, najciekawiej zapowiada się rywalizacja Pabiksu Pabianice z Włókniarzem Konstantynów
II liga grupa mazowiecka

Trudny wyjazd przed podopiecznymi Tomasza Walickiego. W poprzedniej kolejce mierzący w awans do I ligi AZS UW jako pierwszy zespół w sezonie pokonał aktualnego wicelidera - Mazura Sierpc. W dotychczasowych dziewięciu kolejkach gospodarze zdobyli 14 punktów, doznając tylko dwóch porażek. Na przeciwnym biegunie jest ChKS, który w bieżących rozgrywkach wygrywał tylko trzy razy. Teoretycznie zatem faworytem jest AZS UW, ale w drużynie z Chojen pamiętają, że w poprzednim sezonie potrafili sensacyjnie wygrać z pewnym siebie zespołem z Uniwersytetu Warszawskiego (23:30). Na korzyść gości przemawia również fakt, że do zespołu wraca silny obrotowy Mateusz Kaźmierczak, który jest jednym z filarów defensywy łódzkiej ekipy. Dodatkowo wzmocnił się grającym zarówno w ataku jak i w obronie Oskarem Kempińskim. Wydaje się zatem, że ChKS nie stoi na straconej pozycji.

<b>AZS UW Warszawa - ChKS</b>

Sobota, godz.16

Arcyważne spotkanie dla obu ekip, które - jak pokazuje pierwsza część sezonu - prawdopodobnie aż do ostatniej kolejki będą walczyć o utrzymanie. W poprzednim sezonie w hali przy ul. Św. Jana w Pabianicach lepsi byli gospodarze (29:19), w rewanżu, w dramatycznych okolicznościach zwyciężyli konstantynowianie (26:25). Obydwa zespoły mają problemy kadrowe i nie wystąpią w najmocniejszych składach. Faworytem z racji atutu swojej hali będzie Pabiks.

Warto wspomnieć, że przed i po meczu będzie można oddać krew do analizy w celu zapisania się do banku dawców szpiku kości. Akcja organizowana jest wspólnie z Łódzkim Ośrodkiem Dawców Szpiku. Zawodnicy obu zespołów zapowiedzieli, że wesprą akcję.

<b>SPR Pabiks Pabianice - Włókniarz Konstantynów </b>

Sobota, godz.18Po serii trzech meczów z bezpośrednimi rywalami do awansu przed wielunianami chwila wytchnienia - spotkanie z broniącym się przed spadkiem AZS AWF Warszawa. W poprzedniej kolejce Akademicy niespodziewanie pokonali jednak Czarnych Regimin, zaś MKS doznał pierwszej w sezonie porażki, ulegając 31:28 Politechnice Anilanie Łódź. Mimo to zdecydowanym faworytem będą podopieczni Tomasza Derbisa, którzy w poprzednim sezonie dwukrotnie odprawiali warszawian z kwitkiem (33:23 oraz 26:30). Gospodarze mecz rozpoczną bez kontuzjowanego Piotra Madeły.

<b>MKS Wieluń - AZS AWF Warszawa</b>

Sobota 21.11.2015, g.18:00Dzięki wygranej z MKS Wieluń Anilana włączyła się do walki o awans do I ligi. Przed łodzianami jednak dwa mecze z zespołami z najwyższej ligowej półki, w których trzeba potwierdzić wysoką formę. Na początek starcie z Mazurem Sierpc, który w poprzedniej kolejce po pierwszej w sezonie porażce (20:27 z AZS UW) stracił pozycję lidera. W sezonie 2014/2015 Anilana przegrała w Sierpcu 34:28, chociaż przez większą część meczu prowadziła. Także w rewanżu lepsi byli sierpczanie (29:35). Ostatnia seria wygranych daje jednak podstawy do optymizmu. Jeżeli łodzianom uda się znaleźć sposób na liderów II linii Mazura - Łukasza Lisickiego oraz Adriana Prątnickiego, wówczas wygrana będzie w zasięgu Anilany.

Do Sierpca podopieczni trenerów Sobóra i Matyjasika wybierają się bez Oskara Gawskiego oraz Daniela Stępnia, którzy leczą urazy.

<b>Mazur Sierpc - Politechnika Anilana Łódź</b>

Sobota, godz. 18