Ogniwo Sopot - Master Pharm Budowlani Łódź 34:20. Łodzianie poza czołową czwórką

Rugbiści Arki Gdynia zostali mistrzem rundy jesienne, a Master Pharm Budowlani Łódź przezimują dopiero na szóstej pozycji.
Podopieczni trenera Przemysława Szyburskiego w ostatnim tegorocznym występie przegrali na wyjeździe z Ogniwem Sopot 20:34. To pierwsza od 12 lat porażka łodzian w lidze z tą drużyną. Dla gości spotkanie zaczęło się bardzo fatalnie, bo - po przyłożeniach Mateusza Mrowcy i Romana Żuka oraz podwyższeniu Łukasza Szablewskiego gospodarze prowadzili 12:0. Łodzianie zniwelowali jednak straty (10:12), dlatego wydawało się, że będą w stanie odwrócić losy meczu. Niestety, gospodarze zaliczyli kolejne przyłożenie, a na początku drugiej części prowadzili już 34:13. Wprawdzie łodzianie po chwili zaliczyli drugie i zarazem ostatnie w meczu przyłożenie, ale to było wszystko na co było stać gości w meczu. Spory wpływ na wynik spotkana miał kontuzja Piotra Karpińskiego II, który na początku musiał opuścić boisko. Kadrowicz naderwał bowiem mięsień dwugłowy.

Rugbiści Budowlanych jesień zakończyli na piątej pozycji (sześć wygranych, cztery porażki), wprawdzie mając tyle samo punktów co Ogniwo, które ma jednak zaległe spotkanie z Orkanem Sochaczew.

Ogniwo Sopot - Master Pharm Budowlani Łódź 34:20 (24:13)

Ogniwo: Mrowca 10, Szablewski 9, Graban 5, Szczepański 5, Żuk 5.

Budowlani: Orłowski 10, Kujawa 5, Reksulak 5.

Budowlani: Kramarenko, Grabski, Kościelski (78. Mchelidze, 79. Szyburski), Karpiński II (17. Majcher), M. Urbaniak, Stępień, Kotasa (68. Serafin), Kujawa, Wilczyński (39. Miśkiewicz), Reksulak, Orłowski (68. M. Krześniak), Grabowski (51. P. Urbaniak), Kaniowski (60. Bosiacki), Kozakiewicz, Pogorzelski.