Pedro's Cup 2016. Gwiazdy znów przyjadą do Atlas Areny

Kim Collins, Tomasz Majewski, Kamila Lićwinko i Piotr Lisek to tylko kilka z wielu uznanych lekkoatletów, którzy wystąpią podczas mityngu Pedro's Cup 2016, który zaplanowano na 5 lutego
Przyszłoroczny mityng będzie już drugim z kolei, jaki odbywa się w Łodzi. Wcześniej Pedro's Cup był sztandarową imprezą przede wszystkim w bydgoskiej Łuczniczce. Po tegorocznym sukcesie organizacyjnym, władze miasta wspólnie z przedstawicielami Strauss Cafe Poland oraz Atlas Areną podpisały list intencyjny na organizację trzech kolejnych mityngów w Łodzi. Co więcej, łódzki Pedro's Cup został uhonorowany przez Polski Związek Lekkiej Atletyki nagrodą za najlepszą imprezę lekkoatletyczną roku. Został doceniony także na świecie.

Podczas drugiej edycji konkurencje nie zmienią się. Lekkoatleci będą rywalizowali w skoku wzwyż, skoku o tyczce, pchnięciu kulą oraz biegowych dyscyplinach sprinterskich. - Ustalanie list startowych jest w początkowej fazie i nie chciałbym mówić o nazwiskach, przynajmniej jeśli chodzi o gwiazdy zagraniczne - mówi Artur Partyka, jeden z organizatorów, a przed laty medalista olimpijski w skoky wzwyż. - Mogę za to potwierdzić obecność halowej mistrzyni świata Kamila Lićwinko, dwóch medalistów ostatnich mistrzostw świata w Pekinie w skoku o tyczce, Pawła Wojciechowskiego i Piotra Liska. Ciekawie powinni się zaprezentować nasi kulomioci: Tomasz Majewski ma przed sobą ostatnie, a Konrad Bukowiecki pierwsze igrzyska olimpijskie. Wiadomo też, że najprawdopodobniej przyjedzie do nas sprinter Kim Collins.

Pedro's Cup Łódź 2016 podtrzyma też inną tradycję integracji sportowców niepełnosprawnych. Podobnie jak przed rokiem będą oni pełnoprawnymi uczestnikami rywalizacji w hali Atlas Arena. Po raz kolejny odbędzie się także Młody Pedro's Cup o Puchar Fundacji Caroline B. LeFrak, o który walczyć będą dzieci w wieku 10 - 12 lat z najbardziej usportowionych szkół w całej Polsce.

Miasto wspomaga imprezę kwotą w wysokości 450 tys. złotych. Organizatorzy liczą, że do Atlas Areny ponownie przyjdzie wielu lekkoatletycznych kibiców. Na trybunach maksymalnie usiądzie 10 tys. fanów, a do pierwszych 5 tys. sprzedanych biletów dołączona będzie paczka kawy. Transmisję telewizyjną przeprowadzi TVP, a wejściówki kosztują 10 (ulgowa) i 20 złotych (normalna). Dostępne są w kasach Atlas Areny, w portalu ebilet.pl oraz w punktach stacjonarnych (m.in. Empikach).