Polfarmex Kutno wrócił ze Zgorzelca z tarczą

WOJCIECH KARDAS

Bardzo dobry mecz rozegrali koszykarze Polfarmeksu Kutno w Zgorzelcu, gdzie pokonali PGE Turów 70:68
Kutnianie do meczu przystąpili po porażce z Treflem Sopot, która nie przyniosła im chluby. Z kolei zgorzelczanie po kiepskich występach na początku sezonu, wrócili do lepszej formy i odnieśli trzy zwycięstwa z rzędu. To jednak nie zatrzymało podopiecznych Jarosława Krysiewicza. Polfarmex wygrywał już po pierwszej połowie, a w trzeciej kwarcie powiększył prowadzenie. Dzięki temu mógł kontrolować przebieg meczu i nie pozwolił rywalom na zwycięstwo. Kutnianie wygrali 70:68 i mogą spokojnie przygotowywać się do meczu z Polskim Cukrem Toruń (19 grudnia).

Aktualnie Polfarmex jest na siódmym miejscu w tabeli. Pozycja może się jednak zmienić po weekendowych meczach Tauron Basket Ligi.

PGE Turów Zgorzelec - Polfarmex Kutno 68:70

Kwarty: 15:14, 19:20, 13:20, 21:16

PGE Turów: Marek, Tatum, Karolak 8, Novak 6, Gospodarek 4, Dillon 23, Dylewicz 17, Kostrzewski 8, Krestinin 2

Polfarmex: Jarecki 7, Grochowski 6, Malczyk, Wołoszyn 11, Gabiński 4, Bartosz 2, Fraser 7, Parker 11, Zyskowski 12, Johnson 10