Sport.pl

Pobicie młodych szczypiornistów przez kiboli Widzewa. Jest pierwsze zatrzymanie

Łódzcy policjanci zatrzymali w Grudziądzu pierwszego sprawcę pobicia młodych szczypiornistów Piotrkowianina przed spotkaniem z Chojeńskim Klubem Sportowym. Wcześniej w hali przy ul. Kosynierów Gdyńskich jubileusz 105-lecia Widzewa świętowały setki kibiców
Policja ustaliła, że grupa około 200 sympatyków Widzewa mijała w bramie klubu 13-osobową drużynę juniorów młodszych Piotrkowianina. - Nagle kilkunastu sympatyków Widzewa zaatakowało zawodników z Piotrkowa Trybunalskiego - relacjonuje Radosław Gwis z biura prasowego policji. - Kilku najbardziej agresywnych napastników pobiło pięściami i skopało trzech piotrkowian w wieku 15-16 lat. Pokrzywdzeni trafili do szpitala z różnymi obrażeniami ciała. O tym zdarzeniu policjantów powiadomiła załoga pogotowia ratunkowego, gdy sprawcy dawno uciekli. Okazało się, że organizator nie powiadomił policji o turnieju z udziałem tak dużej liczby kibiców i nie przygotował żadnego zabezpieczenia. Rozwiązaniem tej sprawy zajęli się policjanci z komend miejskiej i wojewódzkiej w Łodzi. Przesłuchali świadków i analizowali zebrane dowody. Jeszcze tego samego dnia wylegitymowano 40 sympatyków Widzewa, którzy brali udział w turnieju.

Łódzcy policjanci podjęli trop, który prowadził do Grudziądza. Funkcjonariusze zapukali do drzwi jednego z mieszkań, jednak nikt nie otwierał. Wyważyli drzwi i zastali trzech mężczyzn, w tym 18-letni mieszkaniec miasta, który mógł mieć związek z pobiciem zawodników. - Podczas przeszukania policjanci zabezpieczyli akcesoria kibicowskie a także maczetę, metalowy pręt, drewniany kij oraz sprzęt do sportów walki. Ponadto okazało się, że 18-latek był poszukiwany w celu doprowadzenia do zakładu poprawczego. W tej sytuacji mężczyzna został zatrzymany. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 18-latkowi zarzutu pobicia 3 nastolatków oraz kradzieży telefonu należącego do jednego z pokrzywdzonych - dodaje Gwis.

To nie koniec zatrzymań. Policja wciąż pracuje nad ustaleniem tożsamości kolejnych sprawców. Za przestępstwo grozi im do pięciu lat więzienia.

Komentarze (12)
Pobicie młodych szczypiornistów przez kiboli Widzewa. Jest pierwsze zatrzymanie
Zaloguj się
 • piastow1908ruda

  Oceniono 37 razy 9

  "oraz kradzieży telefonu należącego do jednego z pokrzywdzonych"...... michalina1922-2015 może jakaś wypowiedz obiektywa na temat tego zdarzenia ???

 • rodowity54

  Oceniono 25 razy 5

  Wyłapać dziadostwo i wsadzić do pierdla jak Włosi warszawskich kiboli na co najmniej 3 lata odsiadki!

 • bruna5

  Oceniono 26 razy 2

  Typowy wstydzewiak, czyli chłopek - roztropek z jakiegoś zadupia. Większość wstydzewskiej patologii, to kmiotki z zapyziałych dziur, nie mających nic wspólnego z miastem Łódź.

 • piotrkowska10

  Oceniono 39 razy 1

  JAK ZAWSZE ZATRZYMANI TO MIESZKAŃCY INNYCH MIAST GRUDZIĄDZ....BEŁCHATÓW ..KOLUSZKI TO NORMA PODMIEJSKIEJ PATOLOGII -MOŻE DACIE INFO O WIGILII ZORGANIZOWANEJ DLA 300 DZIECIAKÓW PRZEZ KIBICÓW ŁKS-U

 • bournemouth74

  Oceniono 24 razy 0

  Saymon 08 tyle twojego co sobie tu popiszesz internetowy twardzielu juz od bardzo dawna się nie liczycie na scenie kibicowskiej. Wszyscy pojdziecie do piachu.

 • saymon1908

  Oceniono 28 razy 0

  trzeba wytępić tą czerwoną zarazę jak pluskwy, nie ma z nich żadnego pożytku dla normalnego społeczeństwa, pozamykać i będzie spokój.

 • bournemouth74

  Oceniono 9 razy -1

  Www/Saymon no co jest ulica zweryfikuje kozak w necie straszyć juz przestales cwaniaczku ciota z Ciebie pejsie

 • nn38

  Oceniono 15 razy -3

  może w końcu ktoś napisze co było powodem takiego a nie innego zachowania (rozdanie kilku klapsów to nie pobicie!!! ) kibiców Widzewa i co tzw.szczypiorniści chcieli osiągnąć swoim zachowaniem?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX