Miasto nie rezygnuje z budowy stadionu dla żużlowców Orła

Ogłoszono kolejny przetarg na budowę w Łodzi nowego stadionu żużlowego. Oferty można składać do 21 stycznia 2016 roku.


To już drugi przetarg na stadion przy ul. 6 Sierpnia w tym roku. Pierwsze postępowanie zostało unieważnione na początku października. Wprawdzie zgłosiło się 20 firm budowlanych, ale oferty wyraźnie przewyższały budżet przeznaczony na budowę nowego stadionu żużlowego. Miasto jest gotowe przeznaczyć na nowy obiekt 45 mln zł, a najtańsza z ofert była wyższa o 13 mln.

Władze Łodzi postanowiły ogłosić nowy przetarg. Małgorzata Belta, dyrektor biura ds. inwestycji UMŁ, tłumaczy, że miasto teraz nie ujawni, ile pieniędzy przeznacza na budowę. - Nie chcę, żeby oferenci wcześniej dowiedzieli się, jaka kwota została przeznaczona na stadion żużlowy. To także element konkurencyjności - argumentuje Belta.

- To dobra informacja, ale czekam, kiedy na budowie zostanie wbita pierwsza łopata i wjedzie ciężki sprzęt - mówi Witold Skrzydlewski, prezes Orla. - Widać, że władza dotrzymuje danego słowa.

Prezes i sponsor klubu podkreśla, że Orzeł otrzymał już licencję na występy w sezonie 2016. - dlatego moja radość jest podwójna.

Inwestycja podzielona została na dwa etapy: pierwszy to wybudowanie stadionu, który ma zostać oddany do użytku w 18 miesięcy od dnia podpisania umowy. - Mam nadzieję, że kontrakt zostanie podpisany w ciągu trzech miesięcy od otwarcia ofert - deklaruje Belta. Drugi etap to rozebranie starego stadionu oraz wykonanie parkingów na ponad 200 miejsc. Tutaj termin zakończenia robót ustalono na 22 miesiące od dnia zawarcia umowy. I co ważne, ewentualny wykonawca będzie zobowiązany do prowadzenia w taki sposób robót, aby na dotychczasowym obiekcie żużlowcy Orła mogli rozgrywać swoje mecze ligowe.