Aleksandra Urbańczyk wyróżniona przez władze miasta. Wysoka nagroda pieniężna

Dla Aleksandry Urbańczyk-Olejarczyk miniony sezon był bardzo udany. Jej sukcesy znalazły odzwierciedlenie w nagrodzie pieniężnej, którą otrzymała od wiceprezydenta Łodzi Tomasza Treli
W minionym sezonie zawodniczka AZS UŁ PŁ wywalczyła przede wszystkim wicemistrzostwo Europy na dystansie 50 m stylem grzbietowym w izraelskiej Netanji. Ponadto, po raz kolejny została multimedalistką mistrzostw Polski. - Aby nagradzać każdy sukces Oli, musielibyśmy spotykać się bardzo często - mówi Trela. - Dlatego postanowiliśmy podsumować jej udany rok. W ubiegłym roku wręczyliśmy Oli nagrodę za sto medali w mistrzostwach Polski. Dziś jest to nieaktualne, bo doszły jej kolejne cenne krążki.

Od władz miasta Urbańczyk otrzymała 12 tys. złotych. - Mam nadzieję, że to pomoże w walce o kolejne kwalifikacje olimpijskie - mówi Trela.

- Jestem zaskoczona, szczególnie wysokością tej kwoty - odpowiedziała pływaczka. - Bardzo dziękuję za wyróżnienie. Jestem bardzo wdzięczna. Pieniądze przydadzą się na przygotowania, tym bardziej, że zrezygnowałam ze szkolenia centralnego. Muszę przygotować się do igrzysk na własny koszt. Spożytkujemy je we właściwy sposób.

Zarówno zawodniczka, jak i wiceprezydent miasta zapraszają także do licytacji specjalnego treningu z Urbańczyk oraz Otylią Jędrzejczak, mistrzynią olimpijską. Trela również obiecał, że pojawi się na zajęciach. Więcej o sprawie pisaliśmy TUTAJ.

Piękne i seksowne zdjęcia koszykarek ŁKS. I piękny cel! [ZDJĘCIA]