Znamy największe gwiazdy Pedro's Cup 2016 w Atlas Arenie

5 lutego w Atlas Arenie odbędzie się największy komercyjny mityng lekkoatletyczny w Polsce, czyli Pedro's Cup. Poznaliśmy już pierwsze gwiazdy, jakie przyjadą na zawody
Od ubiegłego roku mityng odbywa się w Łodzi. Wcześniej był organizowany głównie w Bydgoszczy. Lekkoatleci bardzo chwalili sobie łódzki mityng i zapowiedzieli, że chętnie będą wracać do Atlas Areny. A trzeba przyznać, że na pierwszej łódzkiej edycji były takie gwiazdy, jak Dayron Robles, Aries Merritt, Kim Collins czy Polacy Kamila Lićwinko i Piotr Lisek.

Przenosząc mityng do Łodzi organizatorzy mogli przeprowadzić konkurencje biegowe, co było nowością, jeśli chodzi o Pedro's Cup. - Rok temu mieliśmy sporo obaw, bo przenosząc się do Łodzi musieliśmy poradzić sobie z nową infrastrukturą i nową halą - mówi Krzysztof Klimczak, prezes firmy Strauss Cafe Poland, głównego organizatora mityngu. - Dzięki wprowadzeniu konkurencji biegowych mityng wszedł na wyższy poziom. Okazał się najlepszy na świecie w swojej kategorii.

Tomasz Trela, wiceprezydent Łodzi odpowiedzialny za sport podkreśla, że wciąż wspomina pierwszą łódzką edycję imprezy, a za chwilę odbędzie się już druga. - Spodziewaliśmy się dużego zainteresowania, a światowe wyróżnienia i siedmiotysięczna publiczność przekonała nas, że jesteśmy zrobić mityng na najwyższym poziomie - mówi. - Mam nadzieję, że w tym roku będzie jeszcze więcej kibiców. Mityng odbędzie się w piątek, więc to doskonała okazja, by spędzić cały weekend w naszym mieście.

Podczas drugiej edycji konkurencje nie zmienią się. Lekkoatleci będą rywalizowali w skoku wzwyż, skoku o tyczce, pchnięciu kulą oraz biegowych dyscyplinach sprinterskich. Co ciekawe, konkurs skoku wzwyż będzie łączony, co oznacza, że mężczyźni wystartują razem z kobietami. - Dzięki temu łodzianie będą mogli zobaczyć w akcji, czyli Sylwestra Bednarka - mówi Sebastian Chmara, dyrektor mityngu.

Największymi gwiazdami tegorocznej edycji będą Kamila Lićwinko, Ruth Beita (skok wzwyż kobiet), Andrij Procenko, Sylwester Bednarek i Wojciech Theiner (skok wzwyż mężczyzn), Paweł Wojciechowski, Piotr Lisek, Robert Sobera, Brazylijczyk Thiago Braz de Silva (skok o tyczce), Tomasz Majewski, Konrad Bukowiecki, Amerykanin Ryan Whiting (pchnięcie kulą), Anna Kiełbasińska, Marika Popowska, Shara Proctor, Karolina Kołeczek, Alina Talay Richard Kilty, William Sherman (sprinty). - Jeszcze nie potwierdziliśmy wszystkich zawodników, bo czekamy na większe gwiazdy lub kogoś, kto jest w wielkiej formie - mówi Chmara.

Kontraktowanie zagranicznych gwiazd na tegoroczną edycję nie było łatwe. Zawodnicy przyjmują honoraria w dolarach, którego kurs przez rok strasznie wzrósł. - To dla nas ogromne obciążenie, ale spokojnie, mityng się odbędzie - uśmiecha się Klimczak. - Nie mamy na to wpływu. Już teraz mamy zakontraktowanych parę gwiazd, a być może w ostatniej fazie przygotowań ktoś dołączy do listy startowej.