Nagrody pieniężne czekają na sportowców i trenerów z Łódzkiego. Wnioski do końca miesiąca

Sportowcy z Łódzkiego mogą już składa wnioski o przyznanie nagrody za wybitne osiągnięcia w minionym roku. Na ten cel Urząd Marszałkowski województwa łódzkiego przeznaczył aż 800 tys. złotych
Wnioski mogą składać kluby sportowe, które reprezentują dani trenerzy i zawodnicy (w terminie do 1 lutego). Należy złożyć odpowiednie dokumenty w departamencie kultury fizycznej, sportu i turystyki Urzędu Marszałkowskiego województwa łódzkiego. Do wniosku należy dołączyć potwierdzenie osiągniętego wyniku z polskiego lub okręgowego związku sportowego oraz statut i wyciąg z ewidencji klubu, którego barwy reprezentuje zawodnik lub trener. - Przed nami igrzyska olimpijskie, więc kwota 800 tys. złotych może się nawet zwiększyć - mówi Dariusz Klimczak, wicemarszałek województwa łódzkiego odpowiedzialny za sport. - Najwięcej nagród rozdajemy w dyscyplinach indywidualnych, ale nie zapominamy także o sportach drużynowych: chociażby rugbistach Budowlanych, piłkarzach wodnych czy hokeistach Startu Brzeziny.

Co więcej, zaplanowano też środki na nagrody specjalne, które otrzymają zawodnicy z największymi osiągnięciami w 2015 roku. Takimi wyróżnieniami zostali uhonorowani m.in. Zbigniew Bródka (20 tys. złotych) oraz jego trenerzy Wiesław Kmiecik oraz Mieczysław Szymajda (po 8 tys. złotych). Nagrody dostali także Adam Kszczot (8 tys. zł) oraz Robert Urbanek (7 tys. zł). - Dla nas jest to ogromne sparcie w realizowaniu marzeń sportowych - mówi Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk, pływaczka AZS UŁ PŁ. - Niektórzy sportowcy mają większe możliwości, jeśli chodzi o pozyskiwanie sponsorów, a inni mniejsze. Mam nadzieję, że ta pula zostanie dobrze rozdzielona i każdy dostanie odpowiednią kwotę.

Wszelkie regulaminy oraz szczegóły można znaleźć na stronie www.lodzkie.pl.