Polfarmex Kutno - Asseco Gdynia 76:43. Gdynianie zdeklasowani w Kutnie!

Świetny mecz rozegrali koszykarze Polfarmeksu Kutno, którzy na własnym boisku pokonali Asseco Gdynia 76:43
W pierwszej kwarcie mecz był wyrównany, a Polfarmex minimalnie wygrał 15:14. Rywali kompletnie zdeklasował w kolejnej odsłownie, zwyciężając aż 29:5. To w zasadzie ustawiło spotkanie do końca, ale w kolejnych kwartach kutnianie nie odpuszczali i również okazali się lepsi. Wynik? 76:43!

Polfarmex tym samym podtrzymał zwycięską passę. Trzeba jednak przyznać, że wygrana z Asseco robi wrażenie. Kutnianie pokonali swoich rywali różnicą ponad 30 punktów! Polfarmex zagrał niesamowicie skutecznie (aż 71,9 proc.). Dominował także na tablicach. Trzeba przyznać, że przeciwko Asseco zagrał prawdziwy zespół i to był klucz do zwycięstwa. Dzięki wygranej Polfarmex zamienił się z gdynianami miejscami (z siódmego awansował na szóste).

Kolejny mecz Polfarmex rozegra w sobotę, a wyjazdowym rywalem będzie AZS Koszalin.

Polfarmex Kutno - Asseco Gdynia 76:43

Kwarty: 14:13, 29:5, 17:12, 15:14

Polfarmex: Jarecki 3, Grochowski 7, Malczyk, Sobczak 2, Wołoszyn 11, Pawlak, Fabiński 8, Bartosz 13, Fraser 6, Parker 10, Zyskowski 15, Johnson

Asseco: Hickey 9, Kowalczyk 3, Matczak 10, Kaplanović 4, Czerlonko 1, Frasunkiewicz 3, Morozow 2, Ahmedović, Szczotka, Kobilińskij, Parzeński 12