Pedro's Cup 2016. Wystartują także dzieci i niepełnosprawni, są gwiazdy

Druga edycja łódzkiego Pedro's Cup odbędzie się już 5 lutego. W zawodach wystartują nie tylko wielkie gwiazdy lekkoatletyczne, ale również dzieci i sportowcy niepełnosprawni
Tradycyjnie już podczas sesji porannej w Atlas Arenie wystartują dzieci. Młodzi adepci będą mieli okazję rywalizować na tym samym sprzęcie, na którym wieczorem będą startowali najlepsi na świecie. Wystartują lekkoatleci z dziesięciu szkół. - To fantastyczna impreza wpisująca się w nasz obiekt i cieszę się, że nabiera tempa - mówi o zawodach Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi. - Zawody dla dzieci to świetna promocja lekkoatletyki, ale też okazja do zobaczenia, jak wygląda tak wielka impreza od środka. Cóż, musimy skądś brać naszych przyszłych mistrzów, żeby w przyszłości również cieszyć się z sukcesów - uśmiecha się Zdanowska.

Zawody dla młodzieży odbędą się z inicjatywy Fundacji Caroline B. LeFrak. - Nasza fundacja powstała po to, by rozwijać lekkoatletykę w Polsce - mówi Patrycja Horsztyńska, prezes fundacji. - Przez ostatnie lata w naszych imprezach wystartowało 7,5 tys. dzieci. Pedro's Cup to dla nas wyjątkowe wydarzenie.

Podczas "dużego" Pedro's Cup wystartują także sportowcy niepełnosprawni. Nie zabraknie gwiazd. W Atlas Arenie będzie można zobaczyć m.in. Macieja Lepiato (skok wzwyż), Karolinę Kucharczyk (skok w dal) oraz Michała Derusa (sprinter). - Karolina jest mitrzynią paraolimpijską w skoku w dal, Michał mistrzem świata w biegu na 100 metrów, a Maciej jest mistrzem paraolimpijskim i skacze po 2,22 m, więc niektórzy mogą rywalizować nawet ze zdrowymi sportowcami - chwali zawodników Sebastian Chmara, dyrektor mityngu.

Trzy dni przed Pedro's Cup w Atlas Arenie odbędzie się koncert zespołu Imagine Dragons. Czy uda się "posprzątać" po imprezie i ustawić całą infrastrukturę lekkoatletyczną? - My lubimy duże wyzwania logistyczne - uśmiecha się Krzysztof Maciaszczyk, - Przez sześć lat istnienia hali jakoś sobie radzimy. Bywało tak, że w osiem dni mieliśmy siedem imprez: muzyczne, sportowe i inne, a nie było żadnego problemu logistycznego. Cały czas się uczymy i wyciągamy wnioski. Jesteśmy przekonani, że wszystko przebiegnie dobrze. Na razie działamy zgodnie z harmonogramem i jesteśmy spokojni.

Pod koniec miesiąca organizatorzy ogłoszą także wielką gwiazdę, która będzie rywalizować z najlepszymi. - Na razie nie zdradzę nazwiska, ale będzie to naprawdę wielkie nazwisko. 31 stycznia dostaniemy odpowiedź czy ten sportowiec przyjedzie do Łodzi - mówi Chmara.

Ubiegłoroczną imprezę w Atlas Arenie obejrzało 9,2 tys. kibiców. - Teraz liczymy na poprzedni wynik, bo sprzedaż biletów jest coraz lepsza - kończy Maciaszczyk. Wejściówki można kupić na www.ebilet.pl, w Atlas Arenie lub Empikach.

Więcej o: