Kolejne pary Pucharu Polski rozlosowane. Z kim ŁKS i Budowlani?

W Warszawie rozlosowano pary kolejnych rund Pucharu Polski siatkarek. W turnieju grają zawodniczki Budowlanych Łódź oraz ŁKS Commercecon
Budowlani po pierwszej rundzie fazy zasadniczej Orlen Ligi uplasowali się w najlepszej szóstce, dlatego awansowali od razu do ćwierćfinału Pucharu Polski. Zmierzą się w nim z MKS Dąbrowa Górnicza, a mecz odbędzie się 16 marca w Atlas Arenie. Jeśli zwyciężą, awansują do turnieju finałowego, który zaplanowano w kwietniu. Miejsce nie jest jeszcze znane.

Znacznie dłuższą drogę do sukcesu mają siatkarki pierwszoligowego ŁKS. Aby znaleźć się w szóstej rundzie Pucharu Polski, łodzianki musiały rozegrać kilka wcześniejszych meczów. Wiadomo już, że na kolejnym szczeblu zmierzą się z Aluprofem Bielsko-Biała, czyli zespołem z ekstraklasy. Mecz zaplanowano na 17 lutego w hali przy ul. Skorupki, jednak klub ustali nowy termin, bo obiekt jest wówczas zajęty. Jeśli podopieczne Macieja Bartodziejskiego zwyciężą, zagrają z wygranym spotkania KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Developres Skyres Rzeszów. W ćwierćfinale zaś mogą trafić na Chemik Police.