Osłabiony Polfarmex Kutno pokonał AZS Koszalin w Tauron Basket Lidze

Koszykarze Polfarmeksu Kutno odnieśli kolejne zwycięstwo w Tauron Basket Lidze. Tym razem pokonali AZS Koszalin i to w hali przeciwnika
Podopieczni Jarosława Krysiewicza do Koszalina pojechali osłabieni. W kadrze na mecz zabrakło Marcina Malczyka, który jest chory. Ponadto do autobusu nie wsiedli juniorzy, którzy mieli swój młodzieżowy turniej mistrzostw Polski. Żeby tego było mało, na samym początku mecz kontuzji doznał Bartłomiej Wołoszyn, jeden z najbardziej wartościowych zawodników Polfarmeksu.

Kutnianie się jednak nie poddali. Wygrali pierwszą kwartę 20:14, jednak w drugiej ulegli rywalom 19:25. Przełomowa była trzecia odsłona, którą Polfarmex wygrał 27:16. Mimo porażki w ostatniej z kwart, koszykarze z Kutna wygrali 86:78. Najwięcej punktów dla Polfarmeksu zdobyli Josh Parker (22), Jarosław Zyskowski (17) oraz Mateusz Bartosz (13).

Było to czwarte zwycięstwo kutnian z rzędu. Aktualnie zajmują szóste miejsce w tabeli Tauron Basket Ligi.

AZS Koszalin - Polfarmex Kutno 78:86

Kwarty: 14:20, 25:19, 16:27, 23:20

AZS: Auda 16, Hannah 11, Pechacek 10, James 9, Mielczarek 9, Łukasiak 8, Nowakowski 7, Austin 6, Dąbrowski 2, Wadowski 0.

Polfarmex: Parker 22, Zyskowski 17, Bartosz 13, Grochowski 9, Johnson 8, Fraser 6, Gabiński 6, Jarecki 5, Wołoszyn 0.