Pedro's Cup 2016. Kamila Lićwinko o współpracy z łodzianinem: "To wnosi coś nowego"

Od pewnego czasu Sylwester Bednarek z RKS Łódź trenuje z Michałem Lićwinko, szkoleniowcem i mężem Kamili, halowej mistrzyni świata. Dziś oboje wystąpią na Pedro's Cup w Atlas Arenie
Bednarek podkreślał, że jest bardzo zadowolony ze współpracy. Dzięki nowemu trenerowi może wykorzystać jeszcze potencjał, który w nim drzemie. Tym bardziej, że w tym roku w Rio de Janeiro odbędą się igrzyska olimpijskie. Jak się okazuje, Kamila Lićwinko jest również zadowolona ze wspólnych treningów z łodzianinem. - Zawsze trenowałam sama, a po tylu latach było to już nudne - mówi zawodniczka. - Kiedy dołączył do mnie Sylwek, treningi się urozmaiciły. Wspieramy się nawzajem i ciężko pracujemy. Do tego dochodzi mały element rywalizacji, więc to wnosi coś nowego, świeżego. W tym sezonie na pewno zarówno jemu, jak i mnie wyjdzie to na dobre.

Lićwinko jest faworytką konkursu wzwyż podczas piątkowego Pedro's Cup. - Za mną pierwszy start w tym sezonie, ale nie jestem zadowolona z wyniku - mówi zawodniczka. - Liczyłam na więcej i przyjechała do Łodzi po to, by poskakać w dobrej atmosferze. W zeszłym roku było bardzo fajnie, a teraz jeszcze czuję się lepiej. Liczę, że będzie naprawdę wysokie skakanie.

Początek mityngu o godz. 17.15. Transmisja na kanałach TVP.