Pedro's Cup 2016. Gwiazdy gotowe do rywalizacji w Atlas Arenie

O godz. 17.15 w Atlas Arenie rozpocznie się lekkoatletyczny mityng Pedro's Cup 2016. W Łodzi nie zabraknie gwiazd światowego formatu
Bardzo ciekawe, jak spisze się zaledwie 18-letnia Ewa Swoboda, która niedawno pobiła 30-letni rekord Polski w biegu na 60 m. Wynik 7,13 s to także nowy rekord Europy juniorek. Czy sprinterka zdoła pobiec równie szybko w Atlas Arenie? - Atmosfera w hali rok temu była bardzo dobra. Mam nadzieję, że będzie przynajmniej 7,15 s - uśmiecha się sympatyczna lekkoatletka. - Czy jest szansa na nowy rekord? Ciężko powiedzieć. Wiem, że wspólnie z moją trenerką dobrze przygotowaliśmy się do startu. Rok temu w Atlas Arenie bieżnia była szybka i dobrze mi się na niej startowało. Zobaczymy.

Sprinterską gwiazdą będzie także Richard Kilty, który zdominował biegi na 60 m w halowych mistrzostwach świata w Sopocie. - To możliwe, by wygrać mistrzostwa drugi raz z rzędu - mówi zawodnik. - Tak naprawdę ten dystans zacząłem trenować dwa lata temu. Cały czas robię dobre wyniki i to dodaje mi pewności siebie.

Z kolei Katarczyk Mutaz Essa Barshim, który specjalizuje się w skoku wzwyż, w Atlas Arenie może pobić nawet rekord świata (2,45 m). - To, że kibice czekają na mój występ jeszcze bardziej mnie motywuje - mówi podopieczny Stanisława Szczerby. - Cieszę się, że ludzie wierzą we mnie i w pracę z moim trenerem. Bardzo miło mi też słyszeć, że w moim kontekście mówi się o pobiciu rekordu świata. Zobaczymy, może w tym sezonie się uda.

W skoku o tyczce wystąpi m.in. Paweł Wojciechowski, który świetnie prezentował się podczas ostatniego obozu w RPA. Podczas konferencji prasowej w jednym z centrów handlowych w Łodzi, Polak... porwał spodnie. - Mam nadzieję, że karma się odwróci i to da dobry wynik w mityngu - śmieje się lekkoatleta. - To będzie mój pierwszy start w sezonie, a na obozie rzeczywiście wyglądało to naprawdę dobrze.

Początek mityngu o godz. 17.15.