Piąte zwycięstwo z rzędu koszykarzy Polfarmeksu Kutno

Koszykarze Polfarmeksu Kutno nie zwaniają tempa. W minionej kolejce Tauron Basket Ligi odnieśli piąte zwycięstwo z rzędu
Tym razem Polfarmex okazał się lepszy od WKS Śląsk Wrocław. Kutnianie pokonali swoich rywali 71:60, a najwięcej punktów zdobył Jarosław Zyskowski (13). Z kolei Kevin Johnson zanotował double-double (13 punktów i 11 zbiórek).

Zwycięstwo nie przyszło jednak łatwo. Polfarmex kiepsko rozpoczął mecz, ale rozkręcał się z minuty na minutę. Po pierwszej kwarcie gospodarze prowadzili 18:17. Kutnianie byli lepsi także po zejściu do szatni (36:32), a tempo pokręcili także w drugiej połowie. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 71:60, a Polfarmex wciąż zajmuje szóste miejsce w tabeli Tauron Basket Ligi. W następnej kolejce zmierzy się z Wilkami Morskimi Szczecin.

Polfarmex Kutno - WKS Śląsk Wrocław 71:60

Kwarty: 18:17, 18:15, 24:15, 11:13

Polfarmex: Zyskowski 15, Johnson 13, Parker 11, Fraser 9, Gabiński 8, Grochowski 7, Jarecki 7, Wołoszyn 1, Malczyk 0.

WKS Śląsk: Williams 20, Ikowlew 10, Kulon 8, Kowalenko 8, Chanas 6, Jarmakowicz 4, Jankowski 3, Han 1.