Ważne mecze drużyn z Łódzkiego w ligach piłki ręcznej

Derby województwa w Wieluniu, ważny mecz Pabiksu i Piotrkowianina - przed nami 15 kolejka w I i II lidze piłkarzy ręcznych.
I liga, grupa A

MKS Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - KSSPR Końskie

Sobota 13.02.2016, g.18:00

Po wpadce w Przemyślu limit porażek Piotrkowianina jest na wyczerpaniu. Olimpia Piekary Śląskie, Ostrovia Ostrów Wielkopolski i Moto Jelcz Oława - czyli najpoważniejsi rywale w walce o awans zbliżyli się do podopiecznych Rafała Przybylskiego na najbliższy możliwy dystans i jakakolwiek wpadka może oznaczać, że piotrkowski zespół straci pozycję lidera. Wydaje się jednak, że w meczu z drużyną z Końskich nie powinno być niespodzianki. W pierwszym starciu z drużyną ze świętokrzyskiego górą byli piotrkowianie, którzy pokonali KSSPR 33:27. Konecka drużyna zajmuje dopiero 11 miejsce w ligowej tabeli. W 14 kolejkach zdobyła jedynie 10 punktów. Sobotni mecz będzie dla piotrkowskich kibiców okazją do zobaczenia w akcji byłych szczypiornistów Piotrkowianina, obecnie reprezentujących barwy KSSPR - bramkarza Patryka Wnuka, występującego w Piotrkowie przez wiele lat skrzydłowego Przemysława Matyjasika oraz rozgrywającego Rafała Jamioła. Początek spotkania w hali Relax, w sobotę o godzinie 18:00.

II liga grupa mazowiecka

MKS Wieluń - ChKS Łódź

Sobota 13.02.2016, g.17:30

Dopiero w czwartek rundę rewanżową zainaugurowali piłkarze ręczni ChKS. Nie był to wymarzony start, bowiem podopieczni Tomasza Walickiego ulegli na wyjeździe Czarnym Regimin 22:30. Drugi kolejny wyjazd również nie będzie należał do łatwych, bowiem naprzeciw łódzkiej drużynie stanie lider - MKS Wieluń. Jesienią wielunianie wygrali w Łodzi 30:25. I w sobotę również będą faworytem. Pewnym ostrzeżeniem dla podopiecznych Tomasza Derbisa powinien być jednak wynik styczniowego sparingowego starcia z ChKS. MKS uległ wówczas łodzianom 29:32. We oficjalnych meczach MKS nie przegrał jednak z łódzką ekipą od 3 lat, trudno więc przypuszczać ChKS zatrzymał rozpędzonych gospodarzy. Początek meczu w sobotę o godzinie 18:00 w hali WOSiR.

Czarni Regimin - SPR Pabiks Mag-mar Pabianice

Sobota 13.02.2016, g.18:00

Po rozczarowującym meczu z Trójką Ostrołęka przed Pabiksem bardzo ważne spotkanie. Czarni Regimin mimo iż mają na koncie aż 8 punktów więcej od pabianiczan wydają się być rywalem do pokonania, tym bardziej, że goście pojadą do Regimina już ze swoim liderem - Bartoszem Gościłowiczem, który pauzował 3 mecze za czerwoną kartkę jaką otrzymał w meczu z CHKS. Początek spotkania w sobotę o godzinie 18:00.

Mazur Sierpc - Włókniarz Konstantynów

Czwartek 13.02.2016, g.18:00

Przed zamykającym tabelę Włókniarzem Konstantynów prawdziwe mission impossible. Mazur Sierpc należy do ścisłej ligowej czołówki i mimo wysokiej porażki z AZS AWF Biała Podlaska w pierwszej kolejce będzie murowanym faworytem do zgarnięcia dwóch punktów w sobotnim spotkaniu.

W pierwszej rundzie Włókniarz uległ we własnej hali Mazurowi 14:19. Obydwa zespoły grały świetnie w obronie, ale dużo gorzej pod bramką rywala. Po pierwszej połowie tamtego meczu notowano niezwykle rzadki wynik 4:5. W rewanżu Włókniarz zagra jednak w osłabionym składzie (zwykle w meczach wyjazdowych nie bierze udziału kilku zawodników dzielących obowiązki sportowe z pracą na etacie), więc trudno się spodziewać aby grał równie zaciekle w obronie i lepiej w ofensywie - a to warunek aby wywieźć z Sierpca choćby punkt. Początek meczu w sobotę o godzinie 18:00.

Szlagierowy mecz Politechniki Anilany z AZS AWF Biała Podlaska w związku z epidemią grypy w łódzkim zespole został przełożony na późniejszy termin.