Świetna passa Polfarmeksu przerwana. Wilki pogryzły kutnian

Nie udało się koszykarzom Polfarmeksu Kutno odnieść szóstego zwycięstwa z rzędu. Podopieczni Jarosława Krysiewicza polegli w meczu z King Wilkami Morskimi Szczecin
W ostatnim czasie kutnianie grali naprawdę dobrze. Wygrali pięć meczów z rzędu, a okazali się lepsi od Śląska Wrocław, AZS Koszalin, Asseco Gdynia, MKS Dąbrowa Górnicza i Stali Ostrów Wlkp. Wszystko wskazywało na to, że w Szczecinie odniosą kolejne zwycięstwo, jednak tamtejsze King Wilki Morskie nie dały za wygraną. Co prawda kutnianie dobrze rozpoczęli mecz, bo wygrali pierwszą kwartę 20:13, jednak w kolejnej okazali się słabsi. Po przerwie gra się znacznie wyrównała, a kluczowa była czwarta kwarta, w której gospodarze zwyciężyli 20:13, a cały mecz 69:64. Najlepszymi punktującymi w drużynie z Kutna byli Bartłomiej Wołoszyn (18) oraz Jarosław Zyskowski (17).

Teraz koszykarzy Polfarmeksu czeka walka w turnieju finałowym o Puchar Polski, który rozpocznie się w czwartek w Dąbrowie Górniczej.-

King Wilki Morskie Szczecin - Polfarmex Kutno 69:64

Kwarty: 13:20, 18:13, 18:18, 20:13

King Wilki Morskie: Gaines 12, Robinson 11, Aiken 10, Majewski 10, Brown 8, Kikowski 6, Nowakowski 5, Leończyk 4, Nikolić 3.

Polfarmex: Wołoszyn 18, Zyskowski 17, Fraser 10, Gabiński 5, Parker 4, Johnson 3, Jarecki 3, Grochowski 2, Bartosz 2, Malczyk 0.