Sport.pl

Piotrkowianin faworytem weekendowego meczu. Będą też derby Łodzi

W najbliższy weekend Anilana zmierzy się z Chojeńskim Klubem Sportowym w derbach piłki ręcznej Łodzi. Faworytem swojego pierwszoligowego meczu jest zaś Piotrkowianin
I liga, grupa A

MKS Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - Viret Zawiercie

Sobota 27.02.2016, g.18:00

Prowadzący w grupie B I ligi z 27 punktami Piotrkowianin podejmie przedostatni Viret Zawiercie, który w 15 meczach (mecz 16 kolejki pomiędzy Viretem a Ostrowią został przełożony) zgromadził tylko siedem oczek. Zawiercianie, którzy jeszcze dwa sezony temu byli czołową pierwszoligową ekipą, obecnie przechodzą jednak kryzys, dlatego zdecydowanym faworytem sobotniego pojedynku będzie Piotrkowianin. Gospodarze muszą zwrócić baczną uwagę zwłaszcza na środkowego rozgrywającego Viretu Tomasza Fugiela, który w tym sezonie z 94 rzuconymi bramkami jest najskuteczniejszym zawodnikiem swojej ekipy. Początek spotkania w sobotę o godzinie 18:00 w hali Relax.

II liga grupa mazowiecka

Politechnika Anilana - ChKS Łódź

Sobota 27.02.2016, g.17:30

Niezwykle istotny dla obu ekip pojedynek derbowy. Goście w tej rundzie jeszcze nie zapunktowali i chociaż ich ligowy byt jest raczej niezagrożony to kibice oczekują, że drużyna z Chojen zacznie wreszcie wygrywać. A że jest to możliwe nawet w meczu faworyzowaną Anilaną pokazał przed tygodniem Włókniarz Konstantynów, który sensacyjnie ograł piłkarzy ręcznych z hali przy ul. Sobolowej 19:18. Po tej porażce gospodarze są żądni udowodnienia wszystkim, że był to jedynie wypadek przy pracy. Początek derbowego pojedynku w sobotę o 17:30 w hali przy ul. Sobolowej.

Mazur Sierpc - SPR Pabiks Pabianice

Czwartek 27.02.2016, g.18:00

Przed tygodniem pabianicka ekipa uległa MKS-owi Wieluń 20:28, ale w pierwszej połowie nie odstawała od faworyzowanego rywala. Wygląda na to, że forma podopiecznych Adama Jędraszczyka rośnie dlatego goście nie stoją na straconej pozycji, mimo iż zajmujący aktualnie czwartą pozycję w grupie 3 II ligi Mazur Sierpc będzie zdecydowanym faworytem sobotniego pojedynku. Początek meczu w sobotę o godzinie 18:00.

AZS AWF Warszawa - Włókniarz Konstantynów

Sobota, 27.02.2016, g. 19:00

Niezwykle istotny mecz dla podopiecznych Pawła Kraski. Sensacyjne zwycięstwo nad Anilana dodało ekipie z Konstantynowa wiatru w żagle, dlatego mimo iż atut własnej hali będzie po stronie akademików ze stolicy to Włókniarz ma wszelkie atuty aby powalczyć o pełną pulę. Dwa punkty zgarnięte przed tygodniem podreperowały minimalnie sytuację Włókniarza w tabeli, ale nie na tyle aby opuścić strefę spadkową. Sobotni rywal KKS-u ma na koncie 4 oczka więcej, w tej rundzie jednak jeszcze nie wygrał. Jest to pokłosie osłabień jakie miały miejsce w ekipie ze stolicy - przed rundą rewanżową AZS opuścili Paweł Kwiatkowski i Szymon Płodowski. Dwaj byli gracze Warszawianki zasilili pierwszoligowe KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Mimo tych ubytków minimalnym faworytem będą gospodarze, ale waleczna drużyna z Konstantynowa nie raz pokazywała, że nie można jej skreślać przed meczem. Początek spotkania w sobotę o godzinie 19:00.

MKS Wieluń - KS Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka

Niedziela, 28.02.2016, g. 15:00

Liderujący w grupie mazowieckiej II ligi MKS Wieluń podejmie beniaminka z Dąbrowy Białostockiej, który aktualnie zajmuje dwunastą, ostatnią bezpieczną pozycję w ligowej tabeli. Goście zdobyli zaledwie 5 punktów. Nic zatem dziwnego, że faworyt jest tylko jeden i jest nim MKS. Mecz wyjątkowo odbędzie się w niedzielę, początek o godzinie 15:00 w hali WOSiR.

Więcej o: