Hit w Piotrkowie. Piotrkowianin podejmuje spadkowicza z ekstraklasy

W zaplanowanych na weekend meczach piłki ręcznej w wojewódzkie łódzkim najciekawiej zapowiada się rywalizacja prowadzącego w I lidze Piotrkowianina z Nielbą Wągrowiec
Sezon w I i II lidze wkracza w decydującą fazę. Lider grupy B I ligi - MKS Piotrkowianin podejmie Nielbę Wągrowiec, spadkowicza z Superligi. Goście w poprzedniej kolejce doznali pierwszej w tej rundzie porażki (30:32 z Ostovią Ostrów Wlkp.) i zajmują szóstą lokatę w tabeli. Do Piotrkowa przyjadą z najskuteczniejszym strzelcem - Dariuszem Widzińskim, który pauzował w ostatnich spotkaniach z powodu kontuzji. Faworytem meczu będzie Piotrkowianin, ale z pewnością dla podopiecznych Rafała Przybylskiego nie będzie to łatwy pojedynek, jak kilka poprzednich. Warto dodać, że przed meczem oraz w przerwie licytowane będą sportowe gadżety (m.in. koszulka meczowa Sławomira Szmala, piłki z podpisami siatkarzy PGE Skry Bełchatów). Dochód z aukcji zostanie przekazany na pomoc dla ciężko chorej Laury Matuszewskiej.

W drugiej lidze spore emocje szykują się w meczu AZS AWF Warszawa z Pabiksem. Goście po raz pierwszy w sezonie zamierzają na mecz wyjazdowy jechać w najmocniejszym składzie, ponieważ w pięciu kolejkach rundy rewanżowej nie zdobyli punktu. Jeśli szybko się nie przełamią, mogą nie wygrzebać się ze strefy spadkowej. Łatwe punkty powinna wywalczyć w tej kolejce Politechnika Anilana, która gości tułający się w ogonie ligowej tabeli Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka. Lider - MKS Wieluń - podejmie drugiego z beniaminków - Czarnych Regimin. Trzeci kolejny mecz wyjazdowy zaliczy ekipa Włókniarza Konstantynów, trudno jednak przypuszczać aby była w stanie zagrozić marzącej wciąż o awansie ekipie Uniwersytetu Radom. Spore szanse na drugie z rzędu zwycięstwo ma za to ChKS. Podopieczni Tomasza Walickiego zagrają w Lublinie z tamtejszym AZS UMCS, który w pierwszej rundzie pokonali aż 35:20.

Kalendarz spotkań:

I liga, grupa A

MKS Piotrkowianin- Nielba Wągrowiec

Sobota, g. 18

II liga grupa mazowiecka

Politechnika Anilana Łódź - KS Szczypiornika Dąbrowa Białostocka

Sobota, g.18.30

AZS AWF Warszawa - SPR Pabiks Pabianice

Sobota, g. 14

MKS Wieluń - Czarni Regimin

Sobota, g. 18

KS Uniwersytet Radom - Włókniarz Konstantynów

Sobota, g. 18

AZS UMCS Lublin - ChKS Łódź

Niedziela, g. 14.30