Remisy faworytów w pierwszej wiosennj kolejce III ligi

Piłkarzom ŁKS nie udało się zmniejszyć straty do Sokoła Aleksandrów. Podobnie jak lider bezbramkowo zremisowali pierwszy wiosenny mecz. Do czołówki zbliżyła się Polonia Warszawa
Wprawdzie w hicie 19. kolejki nie strzelone żadnego gola, ale kibice na stadionie w Tomaszowie nie narzekali na brak emocji. Do przerwy bowiem Fabian Woźniak trafił piłka w słupek, a po przerwie Michał Kołba z kolei dwa razy uratował łodzian od utraty gola. Najpierw fantastycznie obronił strzał Radosława Jacka, a następnie Marcina Mireckiego.

Lechia Tomaszów - ŁKS 0:0

Lechia: Grejber - Bąkowicz (64. Janiec), Cyran, Magdoń, Milczarek - Kolasa, Szymczak, J. Rozwandowicz, Mirecki - Jardel (64. Zięba), Baraniak

ŁKS: Kołba - Pyciak, Jacek, Cichowlas, Rozmus - Woźniak, Stryjewski (74. Barzyc), Kocot, Bryła (64. Świątek), Ostalczyk - Patora.

Przed meczem w Aleksandrowie Jacek Kacprzak, prezes Pilicy Białobrzegi, twierdził, że Sokół nie wyga z jego drużyną. I tak się stało, co jest ogromna niespodzianką, bo Pilica była - i mimo remisu - jest na ostatnim miejscu w tabeli.

Sokół Aleksandrów - Pilica Białobrzegi 0:0

Sokół: Domżał - Golański, Łabędzki, Woźniczak, Stępień (76. Nykiel) - Uche Obi, Marciniak, Chojecki (80. Pietrasiak), Wrzesiński (73. Rogalski), Zasada (89. Osowski) - Michałek.

Polonia Warszawa - Warta Sieradz 4:0 (0:0)

Gole: Kosiorowski (51.), Wiśniewski (68, krany), Choroś (73.), Kluska (82.)

Polonia: Tobjasz - Bochenek, Nakrosius, Choroś, Wojdyga - Marczak, Kosiec (70. Augustyniak), Kosiorowski (75. Wierzbowski), Kluska (84. Jaroszewski) - Pieczara, Wiśniewski (78. Małek).

Warta: Adamek - Sosnowski, Nawrocki, Krymarys, P. Kobierski - Łochowski, Wałęski, Idzikowski (84. Przezak), Bogdan (64. Szyc) - Serwaciński (78. Mitek), M. Kobierski.

Od 68 minuta Warta grała w osłabieniu, bo Michał Łochowski po wybiciu piłki ręką z linii bramkowej ukarany został czerwoną kartką.

Pozostałe wyniki i tabela: Oskar Przysucha - Broń Radom 0:2 (Czarnecki 74., 81.), Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Legia II Warszawa 1:1 (Kamiński 77. - Nawotka 64.), Energia Kozienice - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 3:3 (Zawadzki 45., Mortka 55., Stanisławski 88. - Jaroń 15., 60., Michalski 40.), Błękitni Raciąż - Start Otwock 1:0 (Kamiński 62.), Ner Poddębice - Pelikan Łowicz 0:0, Ursus Warszawa - Warta Działoszyn 6:1 (Kabala 40., 52., Baranowski 60., Ciach 74., Ambrozik 86., Pikus 90. - Marchewka 19.).