Dwóch wychowanków przy jednym stole tenisowym

W finale 84. Indywidualnych Mistrzostw Polski Seniorów w tenisie stołowym, które rozegrano w Wałbrzychu, spotkało się dwóch wychowanków trenera Longina Wróbla z ŁTSR Kastor Łask.
Po zaciętym pojedynku Tomasz Lewandowski pokonał Patryka Chojnowskiego 4:1. Dla złotego medalisty to drugi finał w kategorii seniorów. W 2013 roku przegrał z Danielem Górakiem, a teraz pokonał mistrza paraolimpijskiego i świata, choć nie był faworytem finału. W półfinałach Lewandowski wygrał z Danielem Górakiem 4:1, a Chojnowski w takim samym stosunku pokonał Patryka Zatówkę.

Co ciekawe Lewandowski to pierwszy w historii polskiego tenisa stołowego zawodnik, który zdobył komplet złotych medali mistrzostw Polski w grze pojedynczej we wszystkich kategoriach wiekowych.