Sport.pl

Master Pharm Budowlani Łódź gonią podium

Szefowie Budowlanych Master Pharm Łódź od rugbistów nie oczekują cudu, jakim byłoby zdobycie tytułu mistrzowskiego. Wierzą jednak, że uda się obronić podium.
W sobotę o godz. 12 meczem łodzianie rozpoczną wiosenną serię spotkań. Ich rywalem będzie Lechia Gdańsk. Po jesienni Budowlani zajmują dopiero piąte miejsce w tabeli, a do czwartej w Pogoni Siedlce tracą zaledwie punkt.

W odrobieniu strat mają im pomóc nowi zawodnicy. Podczas przerwy w rozgrywkach pozyskano reprezentanta Ukrainy Eduarda Wertyleckiego oraz Hugona Noszczyka z Posnanii, która wycofała się z ligi. Do dyspozycji trenera Przemysława Szyburskiego będzie też Toma Mchedlidze, filar młyna, który wyleczył kontuzję.

Zimą łodzianie byli na zgrupowaniach w Wągrowcu i Spale. - Wiosną celem będzie wygranie czterech spotkań rundy zasadniczej - deklaruje Krzysztof Serafin, prezes klubu. Później liga zostanie podzielona na dwie grupy, a punkty będą podzielone na pół. - Wprawdzie nie dogonimy Arki Gdynia, ale wygranie czterech spotkań sprawi, że do Lechii będziemy tracić bardzo niewiele - argumentuje Serafin.

Sobotnie spotkanie w Gdańsku ma więc ogromne znaczenie. Na Wybrzeże pojadą już w piątek, a trener Szyburski, oprócz nowicjuszy i Gruzina, będzie mieć do dyspozycji Piotra Karpińskiego i Łukasza Zórawskiego, którzy wrócili po urazach. Kluczowa rolę kopacza będzie zaś pełnił Patryk Reksulak lub Krystian Pogorzelski. Nadal kłopoty ze zdrowiem mają Cyprian Majcher i Krzysztof Justyński. - Jesteśmy gotowi jednak na podjęcie walki - zapewnia łódzki trener.

Więcej o: