Kolejny trudny mecz Master Pharm Budowlanych Łódź

Rugbistów Master Pharm Budowlanych Łódź czeka kolejny ważny mecz. Ich rywalem będzie Ogniwo Sopot, zajmujące trzecie miejsce w tabeli.
W sobotę o godz. 13 łodzianie na stadionie przy al. Unii podejmą silne w tym sezonie Ogniowo. Pierwsza wiosenna kolejka przyniosła wielkie niespodzianki. Łodzianie, prowadzeni przez trenera Przemysława Szyburskiego, niespodziewanie pokonali na wyjeździe zajmującą drugie miejsce Lechię Gdańsk 22:16. Jeszcze większą sensację sprawiło Ogniowo, które w derbach Trójmiasta na własnym boisku ograło lidera - Arkę Gdynia 32:21.

Po 11 kolejkach Ogniwo jest na trzecim miejscu, a Budowlani na piątym z pięcioma punktami straty do najbliższego rywala. Tylko wygrana Master Pharm Budowlanych pozwoli im zachować szanse na realizację celu, jakim jest walka o medale. Krzysztof Serafin, prezes klubu, niedawno przyznał, że nawet dwie wygrane do końca rundy powinny zapewnić zespołowi miejsce w czołowej czwórce i prawo gry w fazie play-off. Kolejnymi przeciwnikami łódzkiego zespołu będą wiosną czwarta w tabeli Pogoń Siedlce (na wyjeździe) oraz na zakończenie pierwszej części teoretycznie słabszy Orkan Sochaczew w Łodzi.

Jesienią rugbiści Master Pharm Budowlani przegrali w Sopocie 20:34. Mirosław Żórawski, dyrektor sportowy łódzkiego klubu, zapowiada, że podobny wynik teraz nie wychodzi w rachubę, bo wiosną kibice będą oglądać wzmocnioną łódzką drużynę, która ma zamiar walczyć o medal mistrzostw Polski.

W pozostałych spotkaniach zagrają: Arka Gdynia - Pogoń Siedlce, Skra Warszawa - Orkan Sochaczew. Lechia Gdańsk pauzuje.