Budowlani Łódź ograli Ogniwo Sopot

Rugbiści Master Pharm Budowlanych Łódź wygrali drugi mecz z rządu, ale nie zdobyli znów punktu bonusowego
Podopieczni trenera Przemysława Szyburskiego pokonali tydzień temu na wyjeździe Lechię Gdańsk 22:16, a w sobotę wygrali u siebie z Ogniwem Sopot 18:6. Spotkanie z trzecim zespołem w tabeli nie stało jednak na zbyt wysokim poziomie. - Wynik cieszy, nasza gra nieco mniej - przyznał po meczu Krzysztof Szulc, drugi trener łodzian.

Gospodarze popełnili sporo błędów. Kilka razy zagrywali piłkę do przodu, nie trafiali także z rzutów karnych, ale na szczęście doskonale radzili sobie w formacji młyna. - To był nasz klucz do zwycięstwa - przyznaje Szulc. Łodzianie prowadzili po przyłożeniu Patryka Reksulaka, ale goście - po rzucie karnym Wojciecha Piotrowicza - przed przerwą zmniejszyli straty (3:5). Kiedy po akcji Michala Mirosza, przełożeniu Toma Mchedlidze i podwyższeniu Reksulaka prowadzili 18:6 było wiadomo, że tego meczu nie przegrają.

Master Pharm Budowalani Łódź - Ogniwo Sopot 18:6 (5:3)

Budowlani: Patryk Reksulak 13, Toma Mchedlidze 5.

Ogniwo: Wojciech Piotrowicz 6

Budowlani: Kramarenko, Kujawa (80. Witkowski), Mchedlidze, Karpiński I, Grabski, Noszczyk (64. Stępień), Mirosz, Wertylewskij, Abashidze (57. Żórawski), Reksulak, Pogorzelski (51. Kaniowski), Grabowskij, Bosiacki, Matyjak, Kozakiewicz.