Na SMS Łódź piłkarki zainaugurują wiosnę

Meczem ze Stilonem Gorzów piłkarki SMS Łódź zainaugurują rundę rewanżową na stadionie przy. ul. Milionowej.
Pierwsze wiosenne spotkanie łodzianki rozegrały tydzień temu, pokonały wówczas na wyjeździe Stomil Olsztyn 4:0. W niedzielę o g. 11 po raz pierwszy wiosną zagrają u siebie. Rywalem będzie Stilon Gorzów, siódmy zespół w tabeli, który w poprzedniej serii spotkań wygrał u siebie z Victorią Sianów 3:0.

W grupie północnej zdecydowanym faworytem rozgrywek jest SMS, który po 10. kolejkach ma cztery punkty przewagi nad Pragą Warszawa. Niedzielne spotkanie ze Stilonem nie będzie raczej należało do łatwych, lekkich i przyjemnych. Wszystko dlatego, że gospodynie zagrają bez trzech podstawowych piłkarek: Martyny Wiankowskiej (kadra A), Michaliny Kowalskiej (U-19) i Klaudii Jedlińskiej (U-17).

Przypominamy, że zimą trenerem lidera grupy północnej I ligi został Marek Chojnacki, ikona ŁKS. Szkoleniowiec posiada licencje UEFA PRO, której nie posiada żaden trener drużyn ekstraklasy, a nawet kobiecych reprezentacji Polski. W przerwie zimowej do SMS dołączyła Linda Dudek, do tej pory zawodniczka GOSiRki Piaseczno.