Polfarmex Kutno pewny awansu do play-off. Dziś mecz z Anwilem

Koszykarze Polfarmeksu Kutno awansując do play-off Tauron Basket Ligi osiągnęli największy sukces w historii klubu. W środę czeka ich jeszcze mecz z Anwilem Włocławek
Podopieczni Jarosława Krysiewicza w ostatniej kolejce Tauron Basket Ligi pokonali Start Lublin, a komplet punktów zapewnił im udział w fazie play-off, w której zagra osiem najlepszych zespołów po rundzie zasadniczej. To największy sukces w historii klubu. Przypomnijmy, że kutnianie w ekstraklasie grają dopiero drugi sezon. W pierwszym awans do ósemki byłby sporą niespodzianką, choć niewiele do niej zabrakło. W aktualnym sezonie zarząd klubu postawił jasny cel: awans. I został osiągnięty.

Mimo awansu do play-off, Szósty w tabeli Polfarmex ma jeszcze do rozegrania kilka meczów rundy zasadniczej i szansę na lepszą pozycję wyjściową w grze o medale. W środę kutnianie zmierzą się z Anwilem Włocławek, który zajmuje dwie lokaty wyżej i ma tylko dwa punkty przewagi nad Polfarmeksem. Zapowiada się więc bardzo ciekawe spotkanie. Początek o godz. 18.