Sport.pl

Mecz reprezentacji Polski szczypiornistów w Atlas Arenie? Trwają rozmowy

W siedmioletniej historii Atlas Areny nie rozegrano w niej meczu piłki ręcznej. Niewykluczone, że do Łodzi męska reprezentacja Polski przyjedzie w lipcu
Polska kadra szczypiornistów w Łodzi grała tylko raz. W 2008 roku w hali przy ul. Skorupki odbył się towarzyski mecz ze Słowacją, który Polacy wygrali 29:28. Rok później powstał już nowoczesny obiekt, jakim jest Atlas Arena. W tej hali mecz piłki ręcznej jeszcze się nie odbył.

Niewykluczone, że zmieni się to w lipcu. W miniony weekend polscy szczypiorniści wywalczyli awans do igrzysk olimpijskich. Tałant Dujszebajew, trener biało-czerwonych, w rozmowie z "Wyborczą" podkreślił, że w ramach przygotowań do tej imprezy będzie chciał rozegrać kilka meczów w Polsce. - Pojedziemy na zgrupowanie do Arłamowa, wiem, że będziemy mieli tam wszystko, żeby spokojnie pracować. Później wyjedziemy na jakiś zagraniczny turniej, a przed wylotem do Rio chcę, żebyśmy zagrali dwa mecze towarzyskie w Polsce, najlepiej w pobliżu Warszawy, żeby już nigdzie daleko nie jeździć przed wylotem do Brazylii - powiedział szkoleniowiec.

Jeśli chodzi o nowoczesne hale w pobliżu stolicy, to na myśl od razu przychodzą Płock oraz Łódź. O ile w pierwszym z tych miast jest ogromna tradycja piłki ręcznej, to nasz magistrat ma zamiar walczyć o organizację jednego ze sparingów przed Rio. - Rozmawialiśmy z wiceprezesem Związku Piłki Ręcznej w Polsce Zygfrydem Kuchtą oraz szefem Atlas Areny Krzysztofem Maciaszczykiem i bardzo chętnie gościlibyśmy naszych szczypiornistów w Łodzi - mówi Marek Kondraciuk, szef wydziału sportu Urzędu Miasta Łodzi. - Atlas Arena jest gotowa na organizację meczu. Mamy niezbędny sprzęt, w tym specjalistyczną wykładzinę. Wstępnie rozmawialiśmy już o organizacji sparingów przed mistrzostwami Europy, ale wówczas szczypiorniści naturalnie chcieli rozgrywać te spotkaniaw halach, gdzie mieli grać mecze o stawkę. Teraz mamy wrócić do tematu, bo pojawiła się kolejna okazja.

Kuchta potwierdza, że Łódź jest zainteresowana organizacją letnich sparingów, ale... - To ciężki temat - mówi "Wyborczej". - W Polsce nasza kadra będzie grała mało meczów, ale spotkanie w Łodzi nie jest niemożliwe. Atlas Arena może pomieścić najwięcej kibiców z hal nieopodal Warszawy. Jeśli chodzi o mecze kwalifikacyjne do mistrzostw Europy, to porozumieliśmy się już z katowickim Spodkiem. W grę wchodzi więc ewentualnie termin lipcowy. Tyle że to wakacje i wówczas może być problem z wypełnieniem hali.

Dla Kuchty, który przez lata mieszkał w Łodzi, mecz miałby także wartość sentymentalną. Wiceprezes ZPRP podkreśla jednak, że pojemność to w zasadzie jedyny plus Atlas Areny w organizacji meczów piłki ręcznej. - Chodzi o konstrukcję hali. Boisko jest mocno oddalone od trybun - mówi. - W innych nowych halach w kraju wygląda to inaczej. Gdy wrócę do Warszawy, zapytam w komórce szkoleniowej czy Łódź w ogóle jest brana pod uwagę.

Przypomnijmy, że w Atlas Arenie na pewno odbędą się tegoroczne mecze siatkarskiej Ligi Światowej, a w przyszłym roku Łódź będzie gościła również siatkarskie mistrzostwa Europy.

Więcej o:
Komentarze (2)
Mecz reprezentacji Polski szczypiornistów w Atlas Arenie? Trwają rozmowy
Zaloguj się
 • costrzebazmienic

  0

  "w Atlas Arenie na pewno odbędą się tegoroczne mecze siatkarskiej Ligi Światowej, a w przyszłym roku Łódź będzie gościła również siatkarskie mistrzostwa Europy"
  Czyli zgoda prezesa siatkarek lksu juz jest? Bo jego tokiem myslenia Polska, Rosja czy Bułgaria, to nie są łódzkie drużyny. Hala powinna być za darmo oddana lksowi.

 • rodowity54

  Oceniono 1 raz -1

  Niech chłopaki przyjadą to przy okazji będą mieli możliwość obejrzeć jeden z najnowocześniejszych stadionów na świecie (sic!) z jedną trybuną.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX