Sport.pl

Master Pharm Budowlani Łódź - Orkan Sochaczew. Arcyważny mecz

W niedzielę rugbistów Master Pharm Budowlanych Łódź czeka ważne spotkanie
W poprzedniej serii podopieczni trenera Przemysława Szyburskiego na wyjeździe pokonali Pogoń Siedlce 15:12 i awansowali na trzecie miejsce w tabeli. Ich przewaga nad Ogniwem Sopot wynosi trzy punkty, a nad Pogonią - cztery. W niedzielę łodzian czeka ostatnie spotkanie rundy zasadniczej, które może, ale nie musi zadecydować o miejscu przed play-off.

Do Łodzi przyjedzie Orkan Sochaczew, który w poprzedniej kolejce był sprawcą megasensacji, bo u siebie pokonał Arkę Gdynia 13:11, aktualnego mistrza Polski, a ten na kolejkę przed końcem sezonu zasadniczego spadł na drugie miejsce w tabeli. Liderem została Lechia Gdańsk, która w sobotę będzie podejmować Pogoń Siedlce. Ewentualna wygrana gospodarzy spowoduje, że wynik niedzielnego spotkania na stadionie przy al. Unii nie będzie miał już większego znaczenia.

Szkoleniowiec łodzian nie ukrywa, że chce wygraną zakończyć pierwszą część sezonu, w czym mają znów pomóc Hugon Noszczyk, Patryk Reksulak i Eduard Wertylietskij. Trio łodzian bowiem przesądziło o wygranej w Siedlcach. - Zagrali z wyjątkową determinacją i poświęceniem - ocenia Szyburski.

Wprawdzie gospodarze będą w komfortowej sytuacji, bo przecież będą znać wynik sobotniego spotkania z Gdańska, ale trener najbardziej cieszy fakt, że do składu wraca Michał Mirosz, kapitan łodzian, który wzmocni trzecią linię młyna. - Wprawdzie zwycięstwo Lechii automatycznie daje nam miejsce w czwórce, ale naszym celem jest wygranie wszystkich wiosennych spotkań, dlatego planujemy z Orkanem zdobyć pięć punktów - deklaruje. Łodzianie zagrają w nowych strojach, które w piątek zaprezentowały na specjalnym pokazie żony, dziewczyny i mamy zawodników.

W pozostałych meczach zagrają: Lechia Gdańsk - Pogoń Siedlce, Arka Gdynia - Skra Warszawa. Posnania - Ogniwo Sopot 0:25 (walkower).

Master Pharm Budowlani Łódź - Orkan Sochaczew, sobota, godz. 16.30

Więcej o: